Big Ben i mosta na rzece Tamiza w Londynie
Źródło: Obraz David Mark z Pixabay

Zmiany w zasadach podróżowania do Wielkiej Brytanii

20 Września 2021

Wielka Brytania planuje w najbliższym czasie zmiany zasad wjazdu na Wyspy. System sygnalizacji świetlnej podróży międzynarodowych ma zakończyć się w październiku.

Warunki podróżowania do Wielkiej Brytanii

Na początku października system podróży do Wielkiej Brytanii oparty na sygnalizacji kolorystycznej ma przejść do lamusa. Od 4 października zasady podróżowania do Wielkiej Brytanii mają być oparte o nowe i prostsze wprowadzone reguły.

Pierwsze to likwidacja list zielonej i pomarańczowej, pozostanie jedynie lista czerwona, czyli wysokiego ryzyka epidemicznego. Podróżni przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z krajów znajdujących się na tej liście, nadal będą zobowiązani do przejścia 10-dniowej kwarantanny w hotelach, które wyznaczą władze.

Z listy tej 22 września ma zniknąć8 państw - Turcja, Pakistan, Malediwy, Egipt, Sri Lanka, Oman, Bangladesz i Kenia.

Aktualne zasady podróżowania do Wielkiej Brytanii

Dla osób zaszczepionych, które przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii, ma być zniesiony obowiązek testowania przed przylotem na Wyspy. Pod koniec października testy PCR na COVID-19 wykonywane po przylocie będą mogły być zastąpione tańszymi testami genowymi.

Niezaszczepieni podróżni z krajów bezpiecznych będą zobligowani do wykonania testu PCR na COVID-19, zarówno przed przylotem do Wielkiej Brytanii, jak i i po wylądowaniu.

Nowe zasady podróżowania i zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii mają obowiązywać do końca roku.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł