Ubezpieczenie
Źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Zmiany w ubezpieczeniach od Kosztów Rezygnacji - TU Europa

15 Stycznia 2021

Podróżowanie w aktualnych czasach to nie jest prosta sprawa, wymaga nie lada logistyki i organizacji. Trzeba zadbać o wiele szczegółów, sprawdzić liczne przepisy i dopilnować kwestii ubezpieczeń

Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Podróżowanie nigdy nie było obarczone tak licznymi obostrzeniami i różnorodnymi przepisami jak w obecnych czasach. Przed każdym wyjazdem czy podróżą, musimy sprawdzić aktualne warunki wjazdu do danego kraju, obostrzenia w miejscu naszego pobytu oraz ewentualne konsekwencje po powrocie do naszego miejsca zamieszkania.

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa

Do tej pory w branży turystycznej funkcjonowało Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji - było to proste zabezpieczenie dla nas podróżujących na wypadek nagłego zachorowania czy wypadku, kiedy nie z naszej winy nie mogliśmy wziąć udziału w zaplanowanym wyjeździe chroniło nas przed utratą wpłaconych środków pieniężnych. Każdy Klient kupujący wczasy w momencie rezerwacji mógł dokupić takie ubezpiecznie i w sytuacji nagłego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku, mógł z takiej polisy skorzystać.

Pandemia

W czasach pandemii brakowało na rynku turystycznym ubezpieczenia, które chroniłoby nas w przypadku zachorowania na koronawirus. Wiązało się to z tym że jeśli mieliśmy zakupiony wyjazd a zachorowaliśmy na koronawirus - nie było możliwości odzyskania utraconych środków pomimo rezygnacji z wyjazdu. Takie ubezpieczenie zostało wprowadzone 13 stycznia przez wrocławskie Towarzystwo Ubezpieczeń Europa. Wykupiona polisa chroni podróżnych od utraty wpłaconych pieniędzy w przypadku zachorowania na koronawirus uczestnika podróży lub osobę bliską. Jest to spore ułatwienie dla nas wszystkich, które może wpływać na naszą decyzję dotyczącą zakupu wyjazdu.

Źródło: opracowano na podstawie materiałów reklamowych TU Europa

Następny artykuł