papagayo-4380679_1920
Źródło: Obraz CleanerShrimp z Pixabay

Zimowa nowość Itaki - KOSTARYKA Dreamlinerem

10 Lutego 2021

Odkryj Kostarykę z Itaką! Tropikalne plaże nad Oceanem Spokojnym. Zielony raj w Ameryce Środkowej, kraina ticos i kwezala, zachwyca krajobrazami drzemiących wulkanów, dziką przyrodą i tropikalnymi plażami.

Naturalne piękno Kostaryki, bogactwo przyrody, parki narodowe, spektakularne tropikalne plaże i wspaniała pogoda sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek i ucieczkę od codzienności w zupełnie inny świat.

  • bez testu na COVID-19;
  • bezpośredni przelot liniami PLL LOT samolotem typu Boeing B787-9 Dreamliner;
  • w ofercie 7 hoteli, w tym 6 z all inclusive;
  • pierwszy wylot: 05.03.2021 r.
  • cena od: 7299 PLN;
  • wyloty z Warszawy.

COSTA RICA

Czyli bogate wybrzeże, ma wszystko, co można sobie wymarzyć podczas wyprawy do Ameryki Środkowej. Położona w jej centrum, graniczy z Nikaraguą i Panamą, jest mostem pomiędzy dwoma kontynentami. Otaczają ją dwa oceany, a ponad 25% jej powierzchni stanowią parki narodowe. Dzięki szczególnej dbałości o ochronę przyrody od wielu lat znajduje się w czołówce krajów znanych z ekoturystyki. Tu zdecydowanie rządzi przyroda. Przepiękne krajobrazy, zachwycające, obramowane palmami plaże, lasy deszczowe, wodospady i aktywne wulkany oraz najpiękniejszy ptak zachodniej półkuli – kwezal, symbol Kostaryki - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki!

PURA VIDA

Samo życie - tak pozdrawiają się ticos - pogodni i gościnni mieszkańcy Kostaryki. To narodowe motto, które można usłyszeć na każdym kroku, jest kwintesencją tutejszego stylu życia, szczęścia i czerpania radości z każdej chwili. Co słychać? Pura Vida!

Z GŁOWĄ W CHMURACH

Znakiem rozpoznawczym Kostaryki jest położony w parku narodowym majestatyczny, czynny wulkan Arenal (1663 m n.p.m.). W jego okolicy znajduje się otoczone tropikalną roślinnością największe jezioro w kraju - Arenal i gorące źródła, o leczniczych właściwościach. Zielone wzgórza i szczyt zanurzony w chmurach tworzą malowniczy pejzaż, przez co jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Kostaryce.

ZIELONY RAJ

Rajskie krajobrazy zachwycą każdego podróżnika, miłośników dziewiczej przyrody i dzikich zwierząt. Zadziwia ilość gatunków roślin: paprocie, bambusy, bananowce, bromelie, ok. 1250 rodzajów storczyków i Guanacaste – drzewo narodowe Kostaryki. Niesamowita jest także rozmaitość zwierząt: tukany, ary, kwezale, kolibry, tapiry, szopy, leniwce, pumy, i głozwierze, żółwie morskie, kajmany i aligatory. Niesamowite wrażenie robi zatopiony we mgle las deszczowy Monteverde, a spacer po mostach linowych zawieszonych nad ziemią to najlepszy sposób na zwiedzanie. Must-see to wizyta w jednym z najpiękniejszych parków w Kostaryce - Parku Narodowym Manuel Antonio, w którym białe plaże, dżungla po jednej stronie i Ocean Spokojny tworzą niesamowity spektakl kolorów.

KOLONIALNE SKARBY

Uważane za najpiękniejszą stolicę Ameryki Środkowej – San José słynie ze wspaniałych zabytków. Znajduje się tu Muzeum Złota z jedną z największych kolekcji prekolumbijskiego złota w Ameryce Środkowej, piękny gmach Teatru Narodowego i Katedra Metropolitalna. Cartago to perełka kolonialnej architektury ze słynną bazyliką Matki Boskiej Anielskiej. Warto również zajrzeć na miejscowy targ, gdzie można poczuć autentyczny klimat miasta i spróbować lokalnych specjałów.

SURFOWANIE NA WULKANIE

Ciepły klimat, szerokie plaże, duże fale i świetne spoty, jak słynna Playa Tamarindo z licznymi szkołami surfingu, popularna wśród doświadczonych surferów Hermosa czy długa i piaszczysta, otoczona palmami plaża Jacó z profesjonalnymi wypożyczalniami sprzętu to doskonałe warunki dla pasjonatów sportów wodnych. Kostarykę można zwiedzić na wiele sposobów: pieszo, na rowerach, na pontonie podczas spływu rzeką czy kajakiem wzdłuż wybrzeża. Trekking w dżungli, zjazdy na linie i jazda konno w Parku Narodowym Rincón de la Vieja to jedne z najpopularniejszych aktywności. Warto także wybrać się w rejs katamaranem - malownicze wysepki przyciągają krystalicznie czystą wodą, białymi plażami i jak wyspa Tortuga, są świetnym miejscem do snurkowania.

SŁODKA JAK ANANAS, MOCNA JAK KAWA

Tutejsze stragany uginają się pod dostatkiem tropikalnych owoców: ananasy, banany, mango, papaje, melony, arbuzy… Koniecznie trzeba spróbować świeżo wyciskanych soków i pysznych smoothie, przygotowanych z dojrzałych w słońcu i soczystych owoców, które nigdzie nie smakują tak jak na egzotycznej plaży. Kostaryka to raj dla kawoszy, a liczba jej rodzajów przyprawia o zawrót głowy. Aby poznać część z nich warto wybrać się na plantację kawy i skosztować jednej z najlepszych kaw na świecie.

źródło: materiały Biura Podróży Itaka

Następny artykuł