girl-3556397_1920
Źródło: Image by petto123 from Pixabay

Zanzibar wprowadza dress code dla turystów, będą wysokie kary

22 Marca 2021

Touroperatorzy i przewodnicy mogą być ukarani wysokimi grzywnami, jeśli turyści, których oprowadzają po Zanzibarze nie będą odpowiednio ubrani, zapowiada tamtejsza minister turystyki.

O ile na plażach można chodzić w kostiumach kąpielowych, to już w innych częściach wyspy należy zasłaniać ciało od ramion do talii i dalej do kolan.

Na Zanzibarze nie wolno też pić alkoholu w miejscach publicznych, opalać się na plaży nago, całować się, czy w inny sposób okazywać uczucia.

Różnice kulturowe

Lela Muhamed Mussa, minister turystyki Zanzibaru, zapowiada, że kary mogą dojść do 2 tys. dolarów. Konkretnie w przypadku przewodników grzywna wyniesie od 700 do 1 tys. dolarów, touroperator zapłaci od 1 do 2 tys. dolarów. Jak wyjaśnia minister, sami goście nie będą musieli ich płacić, nawet jeśli ich strój będzie nieodpowiedni, bo to biura podróży i przewodnicy są odpowiedzialni za przestrzeganie zasad dobrego zachowania.

Lela Muhamed Mussa zapewnia, że Zanzibar rozumie różnice kulturowe, ale goście także muszą szanować zwyczaje mieszkańców.

źródło: http://www.wiadomosciturystyczne.pl/

Następny artykuł