Zaczód słońca na plaży
Źródło: Obraz Free-Photos z Pixabay

Zanzibar i Meksyk - kierunki najczęściej wybierane podczas Zimy 2020/21

19 Lutego 2021

Rok 2020 w turystyce obfitował w ciągłe zmiany, niepewność i chaos. Kierunki egzotyczne dostępne w poprzednich sezonach w okresie naszej zimy mają bardzo dużo obostrzeń, wprowadzane są ciągłe zmiany przepisów wjazdowych lub po prostu kraje mają zamknięte granice. Wszystko związane jest z ograniczeniem pandemii koronawirusa.

Jednak kilka krajów wyznaczyło własne trendy i ułatwiają wypoczynek turystom, co podróżni bardzo doceniają. Przykładem takim jest Zanzibar i Meksyk.

W roku 2020 Meksyk odwiedziło 42% mniej turystów niż w roku 2019 ze względu na pandemię koronawirusa. Jednak mimo obecnych czasów kierunek ten cieszy się dużą popularnością, najczęściej Meksyk odwiedzają Amerykanie i Kanadyjczycy. Mimo ułatwienia wypoczynku podróżnym rząd meksykański wprowadził obostrzenia aby ochronić turystów jak i mieszkańców. W wielu hotelach należy wypełnić formularz dotyczący stanu swojego zdrowia, wprowadzony został limit osób przebywający w hotelach i w restauracjach - do 50%. Mierzona jest również temperatura przy wejściu do obiektów publicznych i punktów usługowych oraz obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.

Podobnie do Meksyku lecąc na Zanzibar nie ma wymaganego negatywnego wyniku testu na Covid-19, co spowodowało że ten kierunek jest często wybierany przez turystę europejskiego. Na ten moment nie ma danych podsumowujących rok 2020 w turystyce, jednak szacuje się że od stycznia do listopada 2020 roku przebywało na Zanzibarze ponad 211 tysięcy turystów. Testy na koronawirusa przestały być wykonywane w maju, ponieważ władze Zanzibaru podały w wątpliwość ich wyniki. Prezydent John Magufuli powiedział, że niekonieczne jest wykonanie testów, ponieważ w czerwcu kraj został przez niego uznany za wolny od koronawirusa. Mimo to w wybranych miejscach trzeba zakładać maseczkę i zostaje zmierzona temperatura.

Kierunki te zyskały na dużej atrakcyjności nie tylko dlatego, że mają cudowną pogodę, przyrodę ale przede wszystkim dlatego że nie trzeba wykonywać testów na Covid-19 i w krajach tych nie obowiązuje kwarantanna. Dlatego również w ostatnich tygodniach bardzo zyskuje na popularności Dominikana.

Turyści są bardzo zmęczeni i tęsknią za egzotycznymi podróżami. Spora ilość turystów nie zniechęciła się wprowadzonymi obostrzeniami w Polsce po powrocie z urlopu i Swoich wyjazdów nie przełożyli i nie odwołali. Część Klientów rezerwuje swoje wyjazdy w obecnym czasie nie patrząc na obowiązkową kwarantannę po powrocie. Można zauważyć, że turyści powoli odzyskują pewność w odniesieniu do podróżowania po świecie. Pozwala to myśleć, że powoli rynek turystyczny zaczyna się odbudowywać.

Przykład aktualnych wylotów do Meksyku i na Zanzibar potwierdza, że część turystów koronawirusa się nie boi i jeżeli zostaną stworzone warunki do podróżowania po świecie poprzez zniesienie obostrzeń to chętnie będą wyjeżdżać i coraz więcej osób w sezonie wakacyjnym zdecyduje się na zagraniczne podróże.

Źródło: www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł