Kobieta i zachód słońca
Źródło: Pixabay License

Zanurzenie w życiu

5 Sierpnia 2020

Jak się zakochać w to lato? Kiedy myślimy o stanie zakochania, zazwyczaj jawi nam się filmowy obraz idealnej romantycznej miłości. Miłość w długoletnim związku zmienia się, podobnie jak partnerzy którzy są ze sobą. Bardzo pomocne dla wnoszenia świeżości i lekkości w związek, a także dla zwiększania własnej atrakcyjności będzie.... zakochanie się w życiu czy też zachwyt codziennym życiem.

Pierwszym krokiem do zachwytu tym, co przynosi codzienność jest bycie w niej, bycie w tu i teraz, czucie swojego ciała, podłoża, z którym mają kontakt nasze stopy, dostrzeganie dźwięków i zapachów, które do nas docierają. Zauważ, jak zmieniają się o różnych porach dnia i porach roku kolory drzew czy domów za Twoim oknem. Zwróć uwagę, jak zmienia się przyroda (niezależnie od tego czy mieszkasz w dużym mieście czy w mniejszej miejscowości - zawsze jest jakaś przyroda :) ).

Zrób świadomy wdech i wydech, to że żyjesz i oddychasz jest cudem, daj sobie kilka minut dziennie by to poczuć.
Jak pijesz kawę, zwróć uwagę na fakturę kubka czy filiżanki, jaka jest w dotyku, jaką ma temperaturę.
Jakie dźwięki wypełniają pomieszczenie w którym się znajdujesz?

Jak czujesz na skórze dotyk bawełnianego T-shirta, jak jedwabnej sukienki, a jak sportowego topu?
Percepcja świata za pomocą różnych zmysłów sprawia, że życie staje się bardziej soczyste, a Ty jesteś bliżej ze sobą i ze światem, co z kolei przekłada się na większe poczucie dobrostanu oraz bezpieczeństwa.

Następny artykuł