Plaża Sal
Źródło: Obraz Alice12 z Pixabay

Wyspy Zielonego Przylądka tylko z testem na Covid-19

5 Grudnia 2020

Decyzją rządu Wysp Zielonego Przylądka turyści przylatujący na wyspy są zobowiązani okazać negatywny test na Covid -19. Kiedy najlepiej wykonać test? Jakie inne dokumenty należy mieć przy sobie lecąc w ten rejon świata?

Wszyscy podróżujący na Wyspy Zielonego Przylądka będą zobowiązani okazywać negatywny test na COVID-19 zrobiony nie wcześniej niż na 72 godziny przed wylotem, oraz kartę lokalizacyjną. Dokumenty muszą być przetłumaczone na język angielski bądź portugalski. Wyniki testów antygenowych również będą akceptowane.

Na lotnisku będą prowadzone dodatkowe kontrole sanitarne, natomiast wyniki testów na COVID-19 nie będą sprawdzane na lotniskach, przy przekraczaniu granicy, ale przy zakwaterowaniu w takich obiektach noclegowych jak hotele czy apartamenty. Jeśli ktoś nie będzie posiadał testu, nie zostanie wpuszczony do obiektu, tylko skierowany do ośrodka zdrowia, przychodni lub laboratorium, gdzie będzie zobowiązany wykonać test na własny koszt. W wypadku pozytywnego wyniku, podróżny zostanie skierowany na kwarantannę.

Podczas przebywania w przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz używania masek i zachowywania dystansu (2 metry), ograniczona jest możliwość organizacji spotkań, dostęp do urzędów, a także działalność punktów usługowych, restauracji czy barów.

Warunki wjazdowe

Obowiązkowa opłata wjazdowa na Sal to 150 PLN/os. W przypadku dokonania rezerwacji na dwa dni przed wylotem należy uiścić opłatę w wysokości ok. 30,90 EUR/os. po przylocie – na lotnisku na Sal. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).

Ponadto turyści powyżej 16 roku życia objęci są obowiązkowym podatkiem turystycznym około 220 CVE/os./dzień (max. 2200 CVE/os./pobyt), płatny na miejscu w hotelu.

Żródło: www.gov.pl

Następny artykuł