Łódź, Wyspy Owcze
Źródło: Obraz jacqueline macou z Pixabay

Wyspy Owcze bez pandemii koronawirusa

13 Listopada 2020

Dnia 09.11.2020 odbyła się konferencja prasowa premiera Wysp Owczych na temat sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. W obecnym czasie rząd Wysp Owczych odradza wszystkie niepotrzebne podróże zagraniczne swoim mieszkańcom.

Rząd podejmuje kroki w celu zaostrzenia kontroli granicznej, mimo iż sytuacja zdrowotna na wyspach jest dobra to większość zakażeń Covid-19 pochodzi spoza wysp owczych. Zakażenia pojawiają się wraz z przyjezdnymi.

Wyspy Owcze

Rząd Wysp Owczych widzi jak szybko rozpowszechnia się wirus w innych krajach Europy i Świata, widzi jak są zamykane gospodarki i szybko wypełniane szpitale chorymi. Nie chcąc mieć takiej sytuacji na wyspach, zostały wprowadzone nowe zasady przyjazdu na Wyspy Owcze. Konieczne jest posiadanie negatywnego wyniku testu Covid-19 dla każdego podróżującego. Test ten powinien być wykonany nie wcześniej niż trzy dni przed wylotem na Wyspy Owcze. Rząd zauważył również, że niektóre osoby przybywające z wynikiem negatywnym na wyspy owcze po 6 dniach wykonania ponownego testu otrzymywały wynik pozytywny. Ważne jest aby osoby przybywające podjęły dodatkowe środki ostrożności - dystans, izolacja od innych osób, dopóki nie otrzymają drugiego negatywnego wyniku testu Covid-19 wykonanego po 6 dniach od przybycia na wyspy (badanie kontrolne). Ponowny wynik negatywny oznacza, że przyjeżdżająca osoba jest zdrowa a osoby z drugim wynikiem pozytywnym będą poddane kwarantannie. Zostanie wprowadzony nowy system wysyłania wiadomości SMS lub e-mail do wszystkich osób przybywających na Wyspy Owcze w celu przypomnienia im o ponownym wykonaniu testu po 6 dniach od przyjazdu na wyspy.

Dzieci poniżej 12 roku życia nie muszą być badane.

Nowe rekomendacje obowiązują od 13.11.2020

Na Wyspach Owczych od początku pandemii stwierdzono 497 przypadków chorych, wyzdrowiało 494 osoby, nie odnotowano żadnego zgonu. Obecnie są 3 osoby z aktywnym wirusem Sars-Cov-2.

Źródło: www.corona.fo

Następny artykuł