Basen z wodą morską Lago Martianez
Źródło: Obraz Hans Braxmeier z Pixabay

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich z certyfikatem szczepień

7 Września 2021

Unijny projekt zaświadczenia covidowego zakłada, że certyfikat szczepień ważny jest przez 12 miesięcy. Rząd Wysp Kanaryjskich honorował go przez 8 miesięcy, teraz wydłuża ważność do pełnego roku.

Wyspy Kanaryjskie - wydłużenie ważności certyfikatu szczepień

Okres jesienno-zimowy to na archipelagu Wysp Kanaryjskich szczyt sezonu. Zasada obowiązywania przez 8 miesięcy zaświadczenia covidowego mogła jednak zakłócić powodzenie sezonu zimowego na Kanarach. Dotyczyłoby to na przykład turystów brytyjskich, którzy chętnie wybierają się na tu na wypoczynek. Jako pierwsi w Europie zaczęli się szczepić i nie mogliby swobodnie wyjechać na wakacje na Wyspach Kanaryjskich na podstawie unijnego certyfikatu Covid.

Tuż przed rozpoczęciem sezonu Zima 2021/22 rząd Kanarów zmienił zasady. Poinformowała o tym na Twitterze minister turystyki Yaiza Castilla. Krótkie oświadczenie zapewnia, że prace nad wizerunkiem Wysp Kanaryjskich jako pewnego i bezpiecznego kierunku turystycznego trwają. Zgodnie też z nowymi zasadami certyfikat szczepień będzie ważny 12 miesięcy, co zgadza się z europejskimi wytycznymi.

Warunki wjazdu na Wyspy Kanaryjskie

Aktualne wytyczne dotyczące wjazdu na Kanary zakładają okazanie negatywnego wyniku testu na COVID-19 wykonanego maksymalnie na 48 godzin przed przylotem - test RT-PCR, RT-LAMP lub TMA, nie dotyczy to dzieci do 12 lat. Zaszczepieni i ozdrowieńcy są zwolnieni z testu, przed przybyciem wymagana jest rejestracja wjazdu na formularzu FCS z kodem QR.

Podróż na Wyspy Kanaryjskie jest możliwa dla ozdrowieńców z zaświadczeniami do 180 dni od uzyskania pozytywnego wyniku. Na wakacje na Wyspach Kanaryjskich wyjadą też osoby z zaświadczeniem o pełnym cyklu szczepień, jeśli od ostatniej dawki minęło co najmniej 14 dni.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/

Następny artykuł