Zamek Schwerin
Źródło: Obraz Anja

Wypoczynek na łonie natury na Pomorzu

7 Maja 2021

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna prowadzi projekt Pomorskie Prestige popularyzujący wypoczynek na łonie natury.

Turystyka przyrodnicza

Projekt Pomorskie Prestige to odpowiedź na zmieniające się nawyki związane z wypoczynkiem. W niepewnym czasie pandemii turyści dużo częściej szukają kontaktu z naturą. Pomorska ROT wychodząc temu naprzeciw, prowadzi projekt związany z działaniami na rzecz popularyzacji wypoczynku na łonie natury województwa pomorskiego. Projekt zakłada promocję oferty turystycznej tego regionu w wersji premium. Stąd nazwa Pomorskie Prestige i liczne czynności związane ukazaniem piękna Pomorza i jego natury. Turystyka przyrodnicza w województwie pomorskim ma więc szansę na szybszy rozwój, co wpisuje się w obecne trendy turystyczne.

Wypoczynek w otoczeniu natury

Pomorska ROT niedawno na stronie Projektu Prestige dodała nową zakładkę Natura. Pojawiły się tam propozycje na krótsze i dłuższe spacery po regionie. Trasy przebiegają niezwykle malowniczymi terenami województwa pomorskiego. Celem jest przedstawienie piękna i bogactwa przyrody, a jednym z takich miejsc Park Krajobrazowy Dolina Słupi. W zakładce zostały także umieszczone punkty noclegowe i gastronomiczne warte odwiedzenia. Turyści znajdą tam także ciekawe obiekty agroturystyczne oraz miejsca wytwarzania rękodzieła. Turystyka na łonie natury na przepięknych terenach zielonych to wyjątkowa propozycja dla miłośników kontaktu z przyrodą i wycieczek przyrodniczych.

Promocja turystyki

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna nawiązała współpracę ze znaną podróżniczą blogerką. Katarzyna Węgrzyn prowadzi popularny blog turystyczny gdziewpolscenaweekend.pl, napisała też książkę. To właśnie ona przygotowuje wpisy z propozycjami tras przyrodniczych województwa pomorskiego. Na stronie Pomorskie Prestige Katarzyna Węgrzyn umieści trasy i obiekty, które pozwolą na wypoczynek na łonie natury. Na jej blogu będą zamieszczane relacje z wycieczek po przyrodniczych zakątkach województwa pomorskiego.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł