grecka wyspa
Źródło: Obraz analogicus z Pixabay

Polacy wybierają wypoczynek w Grecji

24 Maja 2021

Minister turystyki Grecji przyjechał do Polski, żeby podpisać umowę z LOTem w celu promocji Grecji.

Atrakcyjny kierunek turystyczny – wakacje w Grecji

To była pierwsza wizyta Ministra Harrego Theocharisa w Polsce. Spotkał się między innymi z największymi touroperatorami w celu omówienia zasad podróżowania do Grecji w tym sezonie. Będzie tam można wjechać na podstawie certyfikatu szczepień, po okazaniu zaświadczenia, że jest się ozdrowieńcem lub negatywnego wyniku testu na covid-19. Na lotniskach wyrywkowo turyści będą testowani, wciąż należy wypełnić formularz lokalizacyjny. Przestrzeganie reżimu sanitarnego przez przedsiębiorców turystycznych będzie kontrolowane.

Polscy turyści byli w zeszłym roku najwyżej jeśli chodzi o spadek liczby przyjazdów gości do Grecji. Wizyta Ministra Turystyki świadczy o tym, że pozycja Polski na tamtym rynku wzrasta.

Zeszły rok pokazał, że Grecja to był bezpieczny kierunek turystyczny. Światowa Rada Podróży i Turystyki uznała, że Grecja najlepiej poradziła sobie z sytuacja pandemiczną.

Loty do Grecji

Polskie Linie Lotnicze LOT i Ministerstwo Turystyki Grecji w ramach wizyty Ministra podpisały umowę związaną z promocją Grecji w naszym kraju. Polski przewoźnik będzie obsługiwał w sezonie lato 2021 aż 14 portów lotniczych w Grecji. LOT przy okazji współpracy zobowiązał się także do promocji Grecji w różnych regionach Polski.

Prezes zarządu PLL LOT przedstawia wyjątkową ofertę na wakacje w Grecji. W zeszłym roku do Grecji LOTem dotarło 120tys turystów, na ten rok przewiduje się 240tys. foteli.

Haris Theoharis powiedział, że Grecja jako bezpieczny kierunek turystyczny, czeka z otwartymi ramionami na turystów z Polski przybywających na wakacje 2021 w Grecji.

Polskie Linie Lotnicze LOT będą tego lata realizować loty do Włoch, Hiszpanii, Chorwacji i Grecji. Polski przewoźnik dokłada starań, żeby rejsy LOTem były bezpieczne stosując się do wymagań sanitarnych.

Wypoczynek w Grecji

LOT na wakacje 2021 w ramach umowy zrealizuje loty na Kos, Zakynthos, Rodos, Santorini, Mykonos, Kefalonię, Korfu, Samos, a także do Salonik, Kalamaty, Heraklionu, Chanii, Aten i Prevezy. Wyloty z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Katowic i Gdańska. Pierwsze rejsy do Grecji będą 23 maja, potrwają do początku października.

Dodatkowo LOT zawarł współpracę z grecką firmą Goldair, jedną z najbardziej uznanych firm w branży turystyki i transportu. Efektem będą nowe struktury sprzedażowe w Grecji, które mają zbudować pozycję LOTu w tym kraju dzięki promowaniu lotów i rozwoju sieci handlowej.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł