port w Chorwacji
Źródło: Obraz Richard Mcall z Pixabay

Wakacje w Chorwacji z PLL LOT

7 Czerwca 2021

Chorwacja szacuje, że tego lata przyjedzie do niej 10 % więcej Polaków niż w roku 2019. Podczas 500 rejsów LOT planuje przewieźć tam 80 tysięcy turystów.

Wypoczynek w Chorwacji

Chorwacka Wspólnota Turystyczna oraz Polskie Linie Lotnicze LOT zorganizowały wyjazd do Zadaru, gdzie rozmawiano o wakacyjnych planach na lato 2021. Polacy od lat stanowią sporą część turystów chętnie wybierających wakacje w Chorwacji, plasowali się ostatnio na 3 miejscu krajów źródłowych.

Monika Udovicić z Ministerstwa Turystyki i Sportu Chorwacji zaznaczyła, że spodziewa się latem 2021 około 1,1 miliona turystów z Polski, czyli rekordowej liczby. W roku 2019 był to milion, w 2020 670 tysięcy.

Wsparciem ma być zwiększona liczba połączeń z Polski do Chorwacji, w tym oferta Polskich Linii Lotniczych LOT w ramach akcji #LOTnaWakacje obejmująca 500 rejsów na lato 2021. Jest to krok w stronę rynku przewozów turystycznych.

Prezes PLL LOT powiedział w Zadarze, że LOT wraca do podróży turystycznych, a akcja #LOTnaWakacje ma również trwać w kolejnych sezonach. LOT jako przewoźnik współpracujący z biurami podróży otwiera się na kierunki turystyczne przez nie preferowane, wśród których jest Chorwacja.

Wakacje w Chorwacji z PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT z optymizmem patrzą na sezon lato 2021. Wśród 500 lotów do Chorwacji są Pula, Split, Dubrownik i Zadar z 83 tys. miejsc To wakacyjne kierunki idealne na wypoczynek w Chorwacji, cały rok LOT lata do Zagrzebia.

Narodowy przewoźnik jakiś czas temu ogłosił nowe kierunki wakacyjne na lato 2021 https://projektwypoczynek.pl/lot-oglosi-nowe-kierunki-wakacyjne-na-lato-2021.

Wakacje z LOT w sezonie 2021 to ponad 100 kierunków w Europie oraz przywrócone połączenia z Azją i Ameryką Północną. Zeszłego roku Polacy chętnie wybierali wakacje w Chorwacji, choć popularniejsze były wakacje w Grecji. Dlatego LOT do Grecji oferuje najwięcej połączeń, aż 26 do 14 portów.

Wakacje 2021 z LOT to również Cypr, Macedonia, Czarnogóra, Bułgaria, Gruzja, Malta, Ibiza i kilka połączeń do Włoch. W wakacje latem 2021 wraca też Lubljana, Barcelona i Bejrut.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł