Lisbon
Źródło: Obraz LauraRinke z Pixabay

Wyjazdy turystyczne do Portugalii już dostępne

17 Maja 2021

Obywatele Unii Europejskiej od poniedziałku 17 maja mogą podróżować do Portugalii turystycznie. Do wjazdu konieczny jest negatywny wynik testu na COVID-19.

Wakacje w Portugalii

Portugalia otwiera się na turystów i od 17 maja przyjmuje znów podróżnych. Warunkiem wjazdu do tego kraju jest okazanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Powinien to być test PCR wykonany nie prędzej niż 72 godziny przed wjazdem do Portugalii. Linie lotnicze są zobowiązane do sprawdzenia czy turysta go wykonał, nie mogą wpuszczać na pokład podróżnych bez aktualnego testu.

Podróż do Portugalii

Wyjeżdżać do Portugalii z zachowaniem wymogów mogą także turyści spoza Unii, z Norwegii, Islandii, Wielkiej Brytanii, Liechtensteinu i Szwajcarii.
Turyści z krajów o więcej niż 500 przypadkach zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w poprzednich dwóch tygodniach mogą podróżować do Portugalii jedynie w uzasadnionych przypadkach i poddać się 14-dniowej kwarantannie.

Przed 17 maja do Portugalii można było wyjechać jedynie w koniecznych sytuacjach, czyli na przykład zawodowych, związanych z łączeniem rodzin czy studiami.
Portugalska Narodowa Organizacja Turystyczna wznawia i rozszerza program Clean&Safe - certyfikacji przedsiębiorców turystycznych. Ponad 23 tysiące osób odbyło szkolenia w temacie stosowania procedur sanitarnych. W programie certyfikacji zarejestrowanych jest na tą chwilę ponad 22,4 tysiące firm.

Wypoczynek w Portugalii

Turystyka to w tym kraju ważna gałąź gospodarki, dlatego Portugalia jako kolejny kraj wypoczynkowy otwiera się na turystów. Malownicza i słoneczna Portugalia to wręcz idealne miejsce na wypoczynek, a wakacje w Portugalii to popularny i atrakcyjny kierunek turystyczny.
Dla miłośników wypoczynku za granicą coraz więcej krajów udostępnia wjazd z zachowaniem pewnych wymogów. Jak widać wakacje w Portugalii też są dostępne, dlatego już teraz można zaplanować urlop na półwyspie Iberyjskim.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł