eiffel-tower-2906526_1920
Źródło: Obraz Rudy and Peter Skitterians z Pixabay

Wycieczki objazdowe – wyższy poziom podróżowania!

28 Września 2020

Nie umiesz usiedzieć w jednym miejscu? Relaksuje Cię aktywny wypoczynek? Jesteś głodny świata ale niekoniecznie lubisz się spocić poszukując idealnych tras na mapie, miejsc noclegowych i całej reszty? Błogie lenistwo na hotelowym leżaku Cię nie kręci? Jesteś wzorcowym przykładem idealnego klienta wycieczek objazdowych!

Objazdówki - o co tyle hałasu?

Wykupujesz szytą na miarę wycieczkę objazdową. To biuro podróży ułożyło za Ciebie cały plan wyjazdu, wybrało konkretne punkty zwiedzania, zorganizowało transport, noclegi, wyżywienie i zakupiło bilety wstępu. Do tego już przydzieliło do grupy konkretnego polskojęzycznego pilota wycieczki – Twojego indywidualnego opiekuna.

Za co płacisz?

Zazwyczaj przy zakupie wycieczki płacisz w biurze cenę w złotówkach. Zawierają się w niej:

  1. bilety lotnicze lub autokarowe,
  2. transfer lotnisko-hotel-lotnisko;
  3. noclegi,
  4. wyżywienie (nie zawsze i w różnych opcjach np. często tylko śniadania),
  5. opieka pilota,
  6. ubezpieczenie.

Na miejscu, w walucie lokalnej, płacisz też obowiązkowo za inne koszty:

  1. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
  2. bilety komunikacji miejskiej, rejsy (jeśli obejmuje je program);
  3. taksę klimatyczną (nie w każdym kraju),
  4. ewentualne wizy lub inne opłaty, jeśli są potrzebne;

Opłata za przewodników lokalnych zależy od liczby uczestników wyjazdu. Przy liczbie innej niż założona przez dane biuro podróży, opłata taka może ulec zmianie proporcjonalnie do ilości chętnych.

Często w opisie danego programu mamy też informację o opłatach fakultatywnych. Są to nieobowiązkowe punkty programu, z których możemy ale nie musimy skorzystać jak np. uroczysta kolacja, udział w ciekawym lokalnym widowisku, lot balonem czy skorzystanie z zabiegów SPA.

Jeśli więc ktoś z góry zakłada, że chce jak najwięcej z takiego wyjazdu wyciągnąć, zobaczyć ile się da, zwiedzić wszystko co tylko jest możliwe - taka opcja zakupienia zorganizowanej wycieczki objazdowej wyjdzie dużo korzystniej cenowo niż analogiczne zakupienie wczasów stacjonarnych i na miejscu wykupienie oddzielnie kilku/kilkunastu dodatkowych fakultetów.

Ważne aby biorąc pod uwagę końcowy koszt wyjazdu podliczyć opłaty w biurze i te na miejscu. Dopiero ich suma da nam realny podgląd całości wydatków.

Pamiętajmy, że aby mogła odbyć się każda jedna wycieczka objazdowa, musi uzbierać się odpowiednia ilość osób chętnych. Dopytajcie zawsze w biurze czy interesujący Was termin jest już potwierdzony? Unikniecie rozczarowania faktem, że do wyjazdu zostało dwa tygodnie a przed momentem otrzymaliście telefon z biura, że został on anulowany z powodu braku chętnych.

Przy tak ogromnej ilości otaczających nas różnorodnych krajów, magicznych miast i wartościowych zabytków, najpierw musimy zadecydować co w ogóle chcemy w pierwszej kolejności zobaczyć? A wtedy dokonujemy najtrudniejszego wyboru – gdzie konkretnie zaczniemy naszą przygodę?

Następny artykuł