Kapadocja w Turcji
Źródło: Obraz pixamincom z Pixabay

Najpopularniejsze wycieczki fakultatywne w Turcji

12 Sierpnia 2021

Przedstawiamy top 10 wycieczek fakultatywnych w Turcji, polecanych jako atrakcja turystyczna i forma ciekawego wypoczynku.

Urlop w Turcji – wycieczki dla turystów

Turcja cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów, słynie z wielu atrakcji i ciekawych zwyczajów. To kraj z tysiącami lat wyjątkowej historii, podziemnymi miastami i unikalnymi formacjami skalnymi oraz zjawiskami przyrodniczymi. Tureckie zwyczaje i tradycje poparte są pyszną kuchnią, tańcem i śpiewami.

Warto więc wybrać urlop na półwyspie Azja Mniejsza, w tym wycieczkę fakultatywną w Turcji

Wycieczki fakultatywne w Turcji – które wybrać

Kapadocja to znana, historyczna kraina. Wycieczka po Kapadocji obejmuje starożytne miasto Konya oraz Kaymakli – podziemne miasto z domami i labiryntami, a także Paşabağ z wyjątkowymi formacjami skalnymi. Dalej jest dolina Göreme z Kościołami wykutymi w skałach.

Efez to starożytne miasto ze stanowiskiem archeologicznym. Wycieczka obejmuje spacer starymi ulicami ze świątyniami, ruinami i posągami, jest Biblioteka Celusa, świątynia Hadriana i Teatr Wielki. Dla chrześcijan to miejsce głoszenia wiary przez Św. Pawła, a kapliczka na wzgórzu Koressus to Dom Najświętszej Maryi Panny, w którym według tradycji mieszkała.

Pamukkale znane jest z białych, wapiennych tarasów na zboczu góry Cökelez, są tu kanały, tarasy i baseny z wodą termalną. Niedaleko jest starożytne miasto Hierapolis, które wycieczka fakultatywna obejmuje.

Perge starożytne miasto ma antyczny teatr i stadiony dla gladiatorów, mury i domy oraz budowle chrześcijańskie. Nieopodal jest Aspendos z antycznym, czynnym amfiteatrem oraz Park Narodowy Wodospadów w Kurşunlu.

Manavgat to rzeka z wodospadami, wycieczka fakultatywna to zwiedzanie miasta Side z bazarem i rejs statkiem z postojem na kąpiel.

Dalyan to kręta rzeka łącząca jezioro Köyceğiz z Morzem Śródziemnym. Atrakcja na wycieczce to obserwacja żółwi słodkowodnych i morskich podczas rejsu zakończonego pobytem na plaży Iztuzu z piaszczystą plażą i żółwiami caretta.

Kolejna wycieczka do Turcji to wioska Beymelek z lokalną kuchnią oraz rejs na wyspę Kekova i obserwacja zatopionych ruin starożytnego miasta. Następnie w programie jest Myra, miejsce pochodzenia biskupa świętego Mikołaja, znajduje się tu kościół jego imienia.

Alanya to znany kurort wypoczynkowy w Turcji na Riwierze Tureckiej. Wycieczka obejmuje wjazd kolejką linową do zamku, zwiedzanie miasta, wizytę w portowej restauracji i wieczorne safari terenówkami.

Hamam to turecka, starożytna łaźnia, gdzie można zażyć odmładzających i odprężających kąpieli oraz peelingów i masaży.

Na greckie wyspy Kos i Rodos można udać się podczas pobytu w Turcji. Całodniowa wycieczka fakultatywna na Kos z pięknymi plażami i widokami to mieszanka antyku i nowoczesności. Wyspa Rodos to malowniczy port, kameralne i urokliwe uliczki ze sklepikami i tawernami.

Źródło : www.tui.pl

Następny artykuł