Dubrownik
Źródło: Obraz Ivan Ivankovic z Pixabay

Wycieczki kajakowe wokół Dubrownika – atrakcja na Adriatyku

24 Czerwca 2021

Mury Starego Miasta w Dubrowniku to znany obrazek z Chorwacji. Wyglądają imponująco także od strony lądu, jednak największe wrażenie robią od strony wody, także z pokładu kajaka.

Kajakiem dookoła Dubrownika

Ciesząca się dużym zainteresowaniem atrakcja turystyczna w Chorwacji to wycieczki kajakowe po wodach Adriatyku w pobliżu Dubrownika. Dostępne są dla turystów indywidualnych jak i zorganizowanych grup. Kajaki, z których turyści korzystają sami wiosłując są stabilne i jednocześnie lekkie oraz łatwe w użytkowaniu. Poradzą sobie z nimi nawet amatorzy, choć i tak wycieczki kajakowe w Chorwacji odbywają się pod opieką instruktorów, będących zarazem przewodnikami.

Wyprawy kajakowe wokół Dubrownika są tak popularne, że przed pandemią prze dobrej pogodzie czasem po Adriatyku jednocześnie pływało ponad sto kajaków. Organizatorzy wypraw kajakowych oferują parę wersji wycieczek. Największym zainteresowaniem cieszą się krótsze, 2-3 godzinne wyprawy kajakiem, najdłuższa obejmuje piknik o zachodzie słońca z degustacją wina na wyspie Lokrum.

Wycieczki kajakowe wokół Dubrownika

Wycieczki kajakowe wokół Dubrownika początek mają w Starym Porcie, pod murami Dubrownika. Po instruktażu i minięciu falochronów turyści wypływają na zwykle spokojne do południa wody dookoła miasta. Podczas wyprawy kajakiem przewodnik opowiada historię murów w Dubrowniku. Następnie kajaki płyną obok wyspy Lokrum i zbliżają się do brzegu lądu mijając dawny lazaret i hotel Excelsior oraz wyjątkowo okazałą Villa Sheherezade.

Wycieczka kajakowa dopływa do dostępnej tylko od wody jaskini Betina na półgodzinną przerwę. Mała, kamienno żwirowa plaża ma skalny okap, to świetne miejsce do pływania i nurkowania. Po tej przerwie na relaks następuje powrót do portu.

Na wakacje w Chorwacji warto rozważyć wycieczki kajakowe wokół Dubrownika, czyli aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i na wodzie, kąpiele w morzu i piknik na plaży.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł