Sozopol Bułgaria
Źródło: Obraz matevbox z Pixabay

Wycieczki fakultatywne po Bułgarii

29 Czerwca 2021

Bułgaria to popularny kierunek wakacyjny wśród Polaków, co zupełnie nie dziwi. To idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, paczki znajomych oraz par.

Wycieczki fakultatywne i wakacje w Bułgarii

Planując wakacje w Bułgarii, warto wziąć pod uwagę wycieczki fakultatywne, w tym trzy najpopularniejsze.

Wycieczki fakultatywne to wyjątkowa okazja i prosta metoda na poznanie, zwiedzenie i obejrzenie niezwykłych miejsc. Możliwość decydowania co odwiedzi się podczas wakacji to spora zaleta wycieczek fakultatywnych. Zamawianie jest bardzo łatwe, wystarczy wybrać wycieczkę, termin, podać nazwę hotelu pod który przyjedzie autokar, podać dane personalne i zarezerwować. Potwierdzenie i voucher przychodzą od razu. Jeśli zmienimy zdanie co do zwiedzania, do jednego dnia przed terminem można bez dodatkowych opłat rezerwację zmienić.

Wycieczki fakultatywne po Bułgarii – które wybrać

Jakie wycieczki fakultatywne w Bułgarii są najlepsze?

Nessebar – wycieczka fakultatywna połączona z wieczorem folklorystycznym

Miasto Nessebar znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest określane „Perłą Bułgarii”. Przewodnik w czasie spaceru wąskimi uliczkami opowiada o atrakcjach. Alejki drewnianych domów i kręte uliczki prowadzą do kościołów aż z czasów Bizancjum.

Wycieczka fakultatywna po Nessebar przewiduje czas wolny, można przejrzeć sklepy i stragany, posmakować bułgarskich smakołyków lub posiedzieć w kawiarni. Wycieczka kończy się tradycyjną kolacją w sąsiedniej wiosce ze śpiewem miejscowych pieśni i zabawą, atrakcja to przedstawienie „nestinari”, pokaz tańca na żarzących się węglach.

Wycieczka do Bałcziku, Warny i klasztoru Aładża

Na liście wycieczki dwie atrakcje na wybrzeżu Morza Czarnego - wykuty w skale średniowieczny klasztor Aładża i dawny królewski pałac w Bałcziku. W największym mieście regionu Warnie jest czas wolny, jest tu wiele cennych zabytków, w tym prawosławny sobór Zaśnięcia Bogurodzicy.

Wycieczka fakultatywna po południowej Bułgarii

Starożytna osada nad Morzem Czarnym Sozopol to brukowane uliczki i galerie sztuki w starej dzielnicy. W programie obiad w restauracji, rejs statkiem do zatoki Sozopol i zwiedzanie zamku Ravadinovo z kolorowymi ogrodami, określanego bajkowym pałacem Bułgarii.

Źródło : www.tui.pl

Następny artykuł