Drapacze chmur w Dubaju
Źródło: Obraz RiskPlayWin z Pixabay

Czym polecieć na Expo 2020 do Dubaju

17 Września 2021

Przesunięte ze względu na pandemię Expo 2020 odbędzie się w Dubaju w okresie od 1 października 2021 do 31 marca 2022 roku. Linie lotnicze rozpoczęły walkę o klientów wybierających się na Expo w Dubaju.

Expo 2020 w Dubaju

Największe, cyklicznie organizowane Wystawy Światowe Expo mają na celu prezentację dorobku kulturowego, technicznego oraz naukowego społeczeństw i państw z całego świata. Przedstawianie osiągnięć, dzielenie się wiedzą, materiałami i technologiami oraz wspólna debata to właśnie Expo.

Są dwa rodzaje wystaw – World Universal EXPO o tematyce ogólnej organizowane co pięć lat i tematyczne International EXPO organizowane pomiędzy wystawą główną.

Expo 2020 Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to pierwsza Wystawa Światowa na Bliskim Wschodzie, pod hasłem „Łączenie umysłów”. Impreza miała odbyć się od października 2020 do marca 2021, jednak ze względu na pandemię została przesunięta na okres od 1 października 2021 do 31 marca 2022 roku.

Loty na Expo do Dubaju

Zbliżające się otwarcie Wystawy Expo 2020 w Dubaju powoduje, że linie lotnicze rozpoczęły walkę o klientów. Konkurencja się zaostrza, a dobre ceny na loty do Dubaju mogą przyczynić się do wzrostu popularności turystycznej Emiratów. Tak samo, jak wydarzenia towarzyszące Wystawie Expo w Dubaju. Na dubajskim rynku lotniczym sporo się więc dzieje, na czym może zyskać turystyka.

Expo 2020 z PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT są na finiszu uruchomienia nowego połączenia do Dubaju, ale zmieniają zaplanowany pierwotnie rozkład połączeń. Loty do Emiratów będą startować w czwartek, niedzielę i poniedziałek. Trochę brakuje jednak mocnej promocji ze strony przewoźnika na połączenia do Dubaju, cena lotu około 1900 zł jest mało konkurencyjna, brak też ofert na lato 2022.

Fly Dubai – loty na Expo 2020

Konkurent PLL LOT, czyli Fly Dubai postawił na łańcuchy grup w pakiecie zima-lato. Przewoźnik zakończył negocjacje z touroperatorami specjalizującymi się w kierunku Dubaj, którzy zarezerwowali dużą ilość miejsc na rejsach Fly Dubai. Klienci mogą liczyć na dobre ceny kupując pakiet zima 2021/22 i lato 2022, podobno może to być w okolicach 1500 zł brutto.

Na Expo 2020 z Emirates

Flagowy przewoźnik z Dubaju Emirates też włącza się do walki o pasażerów. Właśnie została ogłoszona promocja trwająca do 30 września na 20 % upustu, także na kilka dni przed odlotem, co daje loty do Dubaju w cenie poniżej 2000 zł w klasie ekonomicznej.

Oferta turystyczna na kierunku Dubaj

Przewoźnicy nie latający do Dubaju bezpośrednio też wychodzą z ofertą. Są to Qatar Airways, Lufthansa, Turkish oraz AF/KL oferujący Dubaj w cenie poniżej 1400 złotych.

Dzięki takiej konkurencji oferta turystyczna na kierunku Dubaj zyskała na atrakcyjności, zachęcając większą liczbę osób do odwiedzenia Dubaju w czasie Expo. Widać wzmożoną rezerwację biletów w pierwszym tygodniu września. Dubaj jako niekwestionowany lider wyprzedził dwukrotnie kolejne w zestawieniu Seszele, co pewnie utrzyma się do zakończenia Expo 2020.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł