Turcja, góry, plaża
Źródło: Obraz sulox32 z Pixabay

Zasady wjazdu do Turcji – powrót do Polski bez kwarantanny

12 Lipca 2021

Warunki podróżowania do Turcji – kto może wjechać bez testu. Powrót do Polski bez konieczności odbycia kwarantanny.

Informacje o wjeździe do Turcji

Aktualne informacje dla podróżujących do Turcji zakładają przedstawienie negatywnego wyniku testu COVID-19 antygenowego lub PCR. Zwolnione z testu od 1 lipca są osoby, które posiadają Unijny Certyfikat COVID, czyli są ozdrowieńcami lub są zaszczepieni oraz dzieci do 6 roku życia.

Zasady wjazdy do Turcji bez testu to pełne zaszczepienie na COVID-19 na co najmniej 14 dni przed przyjazdem. Bez testu do Turcji wjadą osoby, które przebyły COVID-19 nie dalej niż 6 miesięcy i co najmniej 28 dni przed przylotem.

Turyści, którzy muszą przedstawić negatywny wynik testu w j. angielskim, powinny go wykonać w Polsce, test antygenowy najdalej na 48 godzin przed wjazdem do Turcji, PCR na 72 godziny.

Powrót z Turcji bez kwarantanny

Od 10 lipca turyści wracający z Turcji do Polski nie muszą odbywać 10-dniowej kwarantanny. Warunkiem jest wypełnienie elektronicznej karty lokalizacji podróżnego przed wyjazdem, można to też zrobić na pokładzie samolotu, gdzie podróżni otrzymają odpowiedni formularz.

Dotychczas zwolnieni z kwarantanny pod pewnymi warunkami byli polscy turyści wracający ze strefy Schengen i krajów Unii, o czym można przeczytać tutaj https://projektwypoczynek.pl/kwarantanna-powrot-do-polski.

Rząd stopniowo rozszerza listę krajów, z których wracający Polacy są zwolnieni z kwarantanny. Dotyczy to państw, które uzgodniły z Polską specjalne zasady przepływu osób związane z ograniczeniami w czasie pandemii.

Takim krajem jest Turcja, częsty kierunek wyjazdów wakacyjnych Polaków. Osoby w pełni zaszczepione wracające z Turcji są zwolnione z kwarantanny, nowe zasady dotyczą osób bez Unijnego Certyfikatu COVID i nie w pełni zaszczepionych. Będą one testowane po stronie Turcji i przy negatywnym wyniku testu mogą wrócić do Polski bez kwarantanny.

Źródło : https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/ https://www.waszaturystyka.pl http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł