Słowenia
Źródło: Obraz Vianney Dugrain z Pixabay

Do Tunezji i Słowenii z negatywnym wynikiem testu

17 Lipca 2021

Do Słowenii można wjechać z certyfikatem lub negatywnym testem, do Tunezji tylko z negatywnym testem.

Warunki wjazdu do Tunezji

Aktualne zasady podróżowania do Tunezji zakładają przedstawienie wydrukowanego i poświadczonego w j. angielskim negatywnego wyniku testu PCR wraz z kodem QR, wykonanego do 72 godzin przed przyjazdem. Dotyczy to też ozdrowieńców i osób zaszczepionych. Dzieci do 12 roku życia są zwolnione z wykonania testu.

Turyści wybierający się na wakacje w Tunezji muszą poruszać się poza hotelem wyłącznie w zorganizowanych grupach, od 1 lipca obowiązuje tam godzina policyjna od 20:00 do 5:00.

Aktualne zasady podróżowania do Słowenii

Od 15 lipca do Słowenii można wjechać jedynie z Unijnym Certyfikatem COVID lub innym dokumentem z kodem QR z równoważnymi informacjami.

Warunki wjazdu do Słowenii dla pozostałych turystów zakładają okazanie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie dalej niż na 72 godziny przed przyjazdem lub szybkiego testu antygenowego wykonanego nie wcześniej niż na 48 godzin.

Do Słowenii mogą wjechać także turyści posiadający zaświadczenie, że są ozdrowieńcami z potwierdzeniem, że od COVID minęło więcej niż 10 dni i mniej niż 180 dni poprzedzających wyjazd.

Aktualne warunki podróżowania do Słowenii uznają zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepienia i że minęło co najmniej : AstraZeneca i Serum Institute of India/AstraZeneca 21 dni, Johnson in Johnson/Janssen-Cilag upłynęło co najmniej 14 dni.

W przypadku dwóch dawek są to Biontech/Pfizer i upłynęło co najmniej 7 dni, Moderna, Sputnik V, Sinovac Biotech, Sinopharm i upłynęło co najmniej 14 dni.

Uznawane jest zaświadczenie o przejściu COVID i przyjęciu jednego szczepienia przez 8 miesięcy od zachorowania.

Osoby zaszczepione dwiema różnymi szczepionkami w Słowenii powinny mieć zaświadczenie, że od drugiej dawki upłynął wymagany czas. W przypadku gdy 2 dawka to Pfizer lub Moderna przyjęta w terminie od 28 do 84 dni, pierwszą dawką musi być AstraZeneca.

Aktualne warunki wjazdu do Słowenii zakładają, że dla dzieci do 15 roku życia nie ma dodatkowych wymogów.

Turyści, którzy nie spełnią któregoś z warunków podróżowania do Słowenii, będą tam kierowane na 10-dniową kwarantannę, z opcją zwolnienia po uzyskaniu negatywnego wyniku testu wykonanego 5 dnia.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł