mapa planowania podróży Wizz Air
Źródło: https://wizzair.com/pl-pl/loty/mapa-planowania-podrozy

WizzAir wprowadza nową funkcjonalność - mapę do planowania podróży.

24 Września 2020

Pomysł jak najbardziej na czasie - jednym kliknięciem myszki sprawdzasz gdzie w obecnych czasach COVID-19 możesz bez problemu wylecieć na urlop.

Linia Wizz Air wyszła naprzeciw swoim podróżnym. Wprowadziła bowiem możliwość szybkiego sprawdzenia przy pomocy mapy czy dane połączenie lotnicze, które akurat brane jest przez nas pod uwagę, jest aktualnie realne do zrealizowania. Celem całego przedsięwzięcia jest przede wszystkim wygoda klienta - czytamy na stronie przewoźnika.

Wystarczy na udostępnionej na stronie przewoźnika mapie (kliknij tutaj) wybrać miasto, z którego ma odbyć się nasz lot i od razu pojawiają się wszystkie dostępne trasy operacyjne na jakich kursują obecnie samoloty Wizz Air. Każdy docelowy kraj przylotu jest oznaczony konkretnym kolorem, oznaczającym status mającej się odbyć podróży.

Kolor zielony to kraje, gdzie w danym momencie bez problemu możemy dostać się drogą powietrzną bez żadnych ograniczeń spowodowanych dodatkowymi zasadami bezpieczeństwa.

Kolor żółty mówi o częściowych ograniczeniach w podróżowaniu drogą powietrzną, oznacza kraje gdzie przylot jest możliwy ale wiąże się z pewnymi ustalonymi przez dane państwo obostrzeniami dotyczącymi kwarantanny / testów / pobytu.

Na czerwono widnieją natomiast kraje, do których podróż drogą powietrzną jest całkowicie lub częściowo zakazana.

Więcej bliższych informacji o danym połączeniu uzyskujemy po przekierowaniu na stronę z wygenerowanymi linkami do lokalnych witryn danego kraju czy przydatnych formularzy, które musimy wypełnić przed wylotem.

Linia zaznaczyła też, że informacje wyświetlane na mapie są oparte na publicznie dostępnych źródłach oficjalnych stron krajów, do których i z których lata Wizz Air. Informacje dostępne na mapie mają być aktualizowane codziennie w związku ze zmianami ograniczeń i zasad dotyczących COVID-19. Mapa i powiązane linki nie powinny też służyć jako główne źródło informacji o podróżach i w żadnym wypadku nie powinny zastępować oficjalnych przepisów obowiązujących w danym kraju.

W przypadku jakichkolwiek rozbieżności między informacjami zawartymi na tej mapie a komunikacyjną / oficjalną stroną internetową dowolnego kraju, pierwszeństwo ma ta ostatnia.

Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki, aby mapa jak najszybciej zzieleniała i to niekoniecznie z zazdrości:)

źródło: https://wizzair.com/pl

Następny artykuł