mobile-phone-1875813_1920
Źródło: Image by FunkyFocus from Pixabay

Wirtualne wycieczki po perełkach drewnianej architektury Podkarpacia

7 Kwietnia 2021

Szlak Architektury Drewnianej województwa podkarpackiego na swojej stronie dodał niedawno nowe treści i zdjęcia drewnianych atrakcji tamtejszego dziedzictwa. Dzięki współczesnym technikom fotograficznym można na stronie zwiedzać wybrane miejsca.

Wirtualne wycieczki po Podkarpaciu

Wirtualne zwiedzanie zabytków to w obecnej sytuacji bezpieczniejsza i wygodna alternatywa dla wycieczek turystycznych. Nowa strona Szlaku Architektury Drewnianej to witryna, która umożliwia zwiedzanie obiektów w wirtualnej rzeczywistości. Oczywiście to może być też inspiracja do wybrania się na tradycyjną wycieczkę po Podkarpaciu.

Strona sad.podkarpackie.travel została poddana dużej metamorfozie. Ten portal turystyczny prezentujący najciekawsze zabytki architektury drewnianej województwa podkarpackiego zyskał wiele nowych treści z informacjami. Przepiękne fotografie świetnie oddają urok zabytków, a wirtualne zwiedzanie jest możliwe dzięki technologii VR. Wycieczki wirtualne i treści dostępne są też w językach angielskim i ukraińskim.

Modernizację strony umożliwiła pomoc finansowa Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i projektu Transgraniczny Szlak Architektury.

Zabytki Podkarpacia

Szlak Architektury Drewnianej na stronie prezentuje niemal 130 unikatowych obiektów. Są to Kościoły, cerkwie, dworki i pałace, zespoły zabudowy małomiasteczkowej i skanseny. Niektóre z nich można odwiedzić online i odbyć wirtualne wycieczki. Cerkiew w Świątkowej Wielkiej, drewniany kościół w Lutczy, kościół w Porębach Dymarskich czy cerkiew w Gorajc widać w pełnej krasie dzięki nowoczesnej technologii.

Przykłady drewnianych zabytków na dziewięciu trasach to propozycja na aktywny wypoczynek na Podkarpaciu. Wirtualne wycieczki mogą zachęcić do wybrania się na tradycyjne zwiedzanie Podkarpacia.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł