Ulice Londynu
Źródło: Obraz paulohabreuf z Pixabay

Wielka Brytania - obowiązkowy negatywny wynik testu na Covid-19

13 Stycznia 2021

Od dnia 11.01.2021 roku każda osoba powyżej 11 roku życia wjeżdżająca do Wielkiej Brytanii będzie musiała okazać negatywny wynik testu na Covid-19 przy przekroczeniu granicy.

Badanie będzie trzeba wykonać na 72 h przed podróżą. Test sprawdzany będzie przed rozpoczęciem podroży, zanim wejdziemy na pokład samolotu czy promu.

Na ten moment władze Wielkiej Brytanii nie określiły jeszcze jaki ma to być rodzaj testu oraz nie podały sposobu jego udokumentowania. Posiadanie negatywnego wyniku testu nie zwalnia podróżnych z odbycia 10-dniowej kwarantanny pod wskazanym w formularzu lokalizacyjnym adresem.

W obecnym czasie nadal istnieje możliwość wykonania płatnego testu na terenie Wielkiej Brytanii po 5 dniach od wyjazdu z Polski, którego negatywny wynik może skrócić okres przebywania na kwarantannie.

Osobom, które wjadą na Wyspy Brytyjskie bez okazania testu z negatywnym wynikiem grozić będzie grzywna w wysokość 500 funtów.

Zwolnieni z tego wymogu są kierowcy ciężarówek przewożący towary oraz dzieci poniżej 11. roku życia.

Decyzja ma związek z nową odmianą koronawirusa. Teraz Wielka Brytania obawia się zaimportowania kolejnej mutacji z innych rejonów świata.

Przepisy wejdą w życie w najbliższy piątek i obejmą pasażerów przybywających na Wyspy samolotem, pociągiem lub statkiem.

Źródło: gov.uk

Następny artykuł