Londyn UK
Źródło: Obraz paulohabreuf z Pixabay

Wielka Brytania - COVID 19 - nowe obostrzenia dla przyjeżdżających z Polski

1 Października 2020

Wielka Brytania wprowadza nowe obostrzenia dla podróżnych przyjeżdżających z Polski. Nowe przepisy będą obowiązywać od 3 października.

Wielka Brytania zmieniła przepisy obowiązujące dla podróżnych powracających z Polski. Nowe przepisy będą obowiązywać od 3 października od godziny 4:00.

Wielka Brytania. Polska, Turcja - COVID 19

UK usunęło z listy bezpiecznych krajów oprócz Polski, również Turcję. Zmiana obowiązujących przepisów będzie wiązała się z odbyciem 14-dniowej kwarantanny po powrocie z wymienionych krajów.

W Polsce w ostatnim czasie bardzo szybko rośnie liczba zachorowań, Brytyjczycy analizują to w ujęciu tygodniowym. Pomimo statystyk, które pokazują iż w stosunku do Wielkiej Brytanii, u nas wykonywanych jest dużo mniej testów niż w UK.

Informacje dotyczące wprowadzenia nowych obostrzeń związanych z COVID- 19, potwierdzenie nowych przepisów opublikował za pośrednictwem Twittera minister d/s transportu brytyjskiego rządu - Grant Shapps. Minister argumentuje swoją decyzję wzrostem zachorowań w Polsce oraz wzrostem odsetek pozytywnych wyników testów z 3,9 procent do 5,8 procent.

Nowe przepisy będą obowiązywały wszystkich przyjeżdżających od 4 w nocy 3 października czyli od najbliższej soboty. Zapewne nowe regulacje w znaczący sposób utrudnią podróżowanie Polakom przebywającym na terenie Zjednoczonego Królestwa.

Kwarantanna

W nowo obowiązujących formularzach trzeba będzie wpisać odwiedzone kraje oraz informacje w jakim miejscu będzie odbywana kwarantanna. Za nieprzestrzeganie powyższej obowiązuje kara w kwocie 10 000 funtów.

Następny artykuł