Ośrodek Palenica w Szczawnicy
Źródło: Obraz Kamyq z Pixabay

Weekend w Polsce - Polskie Koleje Linowe Palenica w Szczawnicy

18 Września 2021

Dokładnie 21 września Polskie Koleje Linowe Palenica w Szczawnicy będą świętować trzydziestolecie działalności. Z tej okazji ośrodek turystyczny zaprasza na weekend pełen atrakcji.

Ośrodek turystyczny w Szczawnicy

Uruchomiona 30 lat temu kolejka linowa PKL Palenica ma 783 metry długości i jest częścią całego kompleksu narciarskiego, turystycznego i rekreacyjnego w Szczawnicy. Z okazji jubileuszu ośrodek turystyczny i Polskie Koleje Linowe Palenica zapraszają 25-26 września na weekend pełen atrakcji.

Szczawnica wciąż pamięta, gdy na Palenicę o wysokości 722 metrów wyruszyła pierwszy raz kolej krzesełkowa w pienińskim ośrodku turystycznym PKL. Od tamtego czasu została zmodernizowana, teraz ma czteroosobowe krzesełka, przepustowość 2200 osób na godzinę, a wjazd na wzniesienie Palenicy zajmuje ponad 3 minuty.

To wyjątkowe miejsce, z którego mieszkańcy Szczawnicy i regionu oraz turyści odwiedzający Palenicę mogą podziwiać wyjątkową, pienińską przyrodę. Dodatkową atrakcją turystyczną są liczne trasy narciarskie w ośrodku w Szczawnicy.

Gdzie na weekend w Polsce

Na weekendowy wyjazd 25 oraz 26 września, czyli na najbliższy weekend warto rozważyć wypad w Pieniny na 30 urodziny kolei linowej PKL Palenica. Ośrodek turystyczny i narciarski w Szczawnicy przygotował wyjątkowe promocje oraz atrakcje. Impreza odbywać się będzie od godziny 11:00 do 15:00. Mieszkańcy Szczawnicy i turyści będą mogli skorzystać z 30% zniżki na przejazd koleją, z której można podziwiać piękno górskich widoków z wysokości. Piękne widoki i aktywnie spędzony czas to nie jedyne atrakcje, na gości ośrodka PKL Palenica czkać będą także różne niespodzianki.

Warto się spieszyć, ponieważ pierwsi goście jubileuszowej imprezy będą mogli skosztować urodzinowego ciasta, które zostało specjalnie przygotowane na tą okazję.

Urodzinowe atrakcje w Szczawnicy

Przez cały weekend w PKL Palenica odbywać się będą konkursy z nagrodami, dla najmłodszych grupa animatorów przygotowała specjalnie różne zabawy. Będą balonowe zwierzaki, malowanie dziecięcych tatuaży oraz puszczanie kolorowych baniek mydlanych.

Atrakcją dnia na urodzinach Polskich Kolei Linowych w Szczawnicy w niedzielę o godzinie 12:00 oraz 14:00 będzie widowisko, czyli pokaz iluzji z udziałem asystentów wybranych spośród publiczności.

Zapowiada się wyjątkowy weekend w Polsce z licznymi atrakcjami w bliskości pięknej górskiej natury. Ośrodek turystyczny w Szczawnicy wart jest odwiedzenia w każdym czasie, jest to świetne miejsce dla narciarzy i turystów lubiących wypad w góry.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł