Szczecin Odra
Źródło: Obraz neufal54 z Pixabay

Piknik nad Odrą – weekend w Polsce i wypoczynek z atrakcjami

7 Czerwca 2021

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego w Polsce czyli Piknik nad Odrą odbędzie się 19 i 20 czerwca na szczecińskiej Łasztowni. Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji Szczecina.

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego w Polsce

Największy Festiwal Podróży i Czasu Wolnego w Polsce jak co roku odbędzie się w Szczecinie. To bardzo popularna i rozpoznawalna impreza miejska i świetny pomysł na weekend w Polsce. Weekendowy wypoczynek połączony z licznymi atrakcjami to duża gratka dla turystów.

Jednym z najważniejszych wydarzeń na imprezie są doroczne Targi turystyczne Market Tour, które w tym roku świętują jubileusz 30-lecia. Dlatego tegoroczny Piknik nad Odrą będzie wyjątkowy, tym razem regionem partnerskim targów zostało województwo śląskie.

Piknik nad Odrą

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego to idealna okazja na atrakcyjny weekend w Polsce. Impreza będzie podzielona na kilka stref tematycznych.

Zatoka Podróży to propozycja na odkrycie ciekawych miejsc i zaplanowanie wakacji. Zagraniczni i lokalni przedsiębiorcy, organizacje i samorządy będą wystawcami na targach turystycznych. Elementem regionalnym jest Wielkie Gotowanie, czyli 10.000 porcji Żurku Śląskiego.

Park Czasu Wolnego to warsztaty, kursy i szkolenia, zajęcia kulturalne, sportowe czy językowe, czyli pomysł jak spędzić wolny czas.

Aleja Produktów Tradycyjnych to wyjątkowe produkty i przetwory regionalne z Listy Produktów Tradycyjnych, najlepszej jakości od miejscowych wytwórców.

Jarmark Rozmaitości to kolorowa strefa ze stoiskami z rękodziełem, modą czy zabawkami dla dzieci oraz część gastronomiczna z przekąskami.

Przystań Food Trucków to restauracje na statkach cumujące nad Odrą z przysmakami z całego świata. Na facebooku odbędzie się wcześniej konkurs z biletami na food tracki do wygrania.

Strefa Browarów Rzemieślniczych to przestrzeń z ławeczkami i wyjątkowym piwem rzemieślniczym z miejscowych browarów.

Wesołe Miasteczko to karuzele, trampoliny, dmuchańce i kolejki, czyli świetne atrakcje dla dzieci i nie tylko.

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego będzie relacjonowany w mediach społecznościowych. Warto jednak zobaczyć wszystko osobiście, dlatego jeśli wybieramy pomysł na weekend w Polsce lub zastanawiamy się gdzie spędzić weekend, to Piknik nad Odrą jest świetną propozycją i okazją na wypoczynek z atrakcjami.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł