Góry w Słowacji
Źródło: Obraz andy188 z Pixabay

Otwarcie granic Polsko-Słowackich

10 Lipca 2021

Wszystkie przejścia graniczne między Polską a Słowacją od 9 lipca zostały otwarte. Na najważniejszych przejściach pierwszej i drugiej kategorii turyści muszą liczyć się z kontrolami.

Nowe zasady wjazdu do Słowacji - otwarcie granic

Nowe zasady wjazdu do Słowacji obowiązują od otwarcia granic. Od 9 lipca można ponownie wjeżdżać z Polski na Słowację, dotyczy to wszystkich przejść granicznych, jednak na tych najważniejszych będą przeprowadzane kontrole. Aktualne informacje dla podróżujących zakładają rejestrację przed wyjazdem na witrynie www.korona.gov.sk/ehranica, nie dotyczy to dzieci i turystów tranzytowych. Ci drudzy mogą w drodze robić przystanki wyłącznie na stacjach benzynowych, a Słowację muszą opuścić w ciągu 8 godzin.

Aktualne warunki podróżowania do Słowacji po otwarciu granic umożliwiają wjazd bez dodatkowego wymogu odbycia kwarantanny dla osób w pełni zaszczepionych po minimum 14 dniach od drugiej dawki. Bez kwarantanny mogą też wjechać do Słowacji ozdrowieńcy, którzy COVID-19 przeszli najdalej w ciągu 180 dni i zostali zaszczepieni przynajmniej jedną dawką na 14 dni przed podróżą.

Wakacje w Słowacji – warunki wjazdu dla podróżujących

Słowacja wyznaczyła okres przejściowy od 9 lipca do 9 sierpnia, kiedy to zwolnieni z kwarantanny są podróżni, którzy przyjęli jedną dawkę szczepienia tuż przed wyjazdem, a także dzieci w przedziale wiekowym 12-18 lat. Aktualne warunki podróżowania zakładają, że po tym okresie przejściowym także dzieci po 12 roku życia będą musiały odbyć kwarantannę.

Wszyscy pozostali podróżni udający się na Słowację muszą poddać się 14 dniowej kwarantannie, która może zostać zakończona po 5 dniach w przypadku negatywnego wyniku testu na COVID-19 PCR.

Otwarcie granic Polsko-Słowackich ułatwi wyjazd do tego kraju w okresie wakacyjnym, więc uwzględniając pewne warunki dla podróżujących można zaplanować lato 2021 na Słowacji.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł