Portugalia i morze
Źródło: Obraz darkeyed z Pixabay

Nowe informacje dla podróżujących do Portugalii

7 Lipca 2021

Aktualne informacje dla podróżujących o wjeździe do Portugalii obowiązują od 1 lipca. Nowe warunki wjazdu zakładają, że podróżni muszą okazać Unijny Certyfikat Covid lub negatywny wynik testu.

Aktualne warunki wjazdu do Portugalii

Portugalia zaktualizowała przepisy wjazdowe od 1 lipca. Turyści z krajów wspólnoty, strefy Schengen i wybranych państw trzecich muszą przedstawić unijne zaświadczenie COVID-19 o przyjęciu szczepień lub przejściu Covid, bądź negatywny wynik testu antygenowego lub PCR..

Test antygenowy powinien być wykonany najwcześniej na 48 godz, a PCR 72 godz. przed wjazdem do Portugalii. Z obowiązku wykonania testu zwalnia Unijny Certyfikat Covid. Przed podróżą do Portugalii albo na pokładzie samolotu turyści muszą wypełnić kartę lokalizacyjną.

Powyższe aktualne informacje dla podróżujących do Portugalii odnoszą się do lądowej części kraju.

Informacje dla podróżujących na Azory

Aktualne warunki podróżowania na Azory to Unijny Certyfikat Covidowy, negatywny wynik testu PCR lub zaświadczenie o przebyciu COVID-19. Test można wykonać bezpłatnie po przylocie na Azory, jednak na wynik trzeba czekać od 12 do 24 godzin. Turyści przebywający na Azorach dłużej niż tydzień, muszą 6 i 12 dnia od wykonania testu zrobić go ponownie, wszyscy powinni wypełnić ankietę zdrowia.

Informacje dla podróżujących na Maderę

Aktualne warunki wjazdu na Maderę dopuszczają Unijne Zaświadczenie COVID-19, certyfikat szczepień, negatywny wynik testu PCR wykonanego najwcześniej na 72 godziny przed wylotem lub zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem. Na miejscu wykonywany jest darmowy test z wynikiem po 12 – 24 godzinach. Opcją jest 14 dniowa kwarantanna w hotelu lub domu. Deklaracja pobytu musi być wypełniona przed przelotem na Maderę.

Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z wykonania testu.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł