Toskania
Źródło: Obraz Dagny Walter z Pixabay

Włochy – aktualne warunki wjazdu

29 Czerwca 2021

Obowiązujące aktualnie warunki wjazdu do Włoch zakładają, że wymagany jest test na COVID-19 antygenowy lub RT-PCR dla wszystkich powyżej 6 roku życia.

Kto jest zwolniony z wykonania testu

Aktualne warunki podróżowania do Włoch zakładają zwolnienie z obowiązku wykonania testu osób posiadających Unijny certyfikat COVID, zaświadczający o przejściu COVID-19 lub przyjęciu pełnej dawki szczepionki.

Test na COVID-19 Włochy

Pozostali turyści muszą okazać negatywny wynik testu, dotyczy to wszystkich powyżej 6 roku życia, co oznacza że młodsze dzieci mogą swobodnie wjechać do Włoch. Test na COVID-19 musi być wykonany maksymalnie na 48 godzin przed planowaną godziną przybycia do Włoch dla wycieczek oraz turystów indywidualnych. Przedstawienie negatywnego wyniku testu warunkuje wejście do autokaru w opcji wycieczek.

Podróż do Włoch z Polski należy poprzedzić rejestracją przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form. Dotyczy to wszystkich turystów wyjeżdżających do Włoch powyżej 2 roku życia. W przypadku wycieczek autokarowych do Włoch, pilot grupy dokonuje rejestracji.

Zwolnienie z kwarantanny Włochy

Po powrocie do Polski z kwarantanny zwolnione są osoby posiadające negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR oraz dzieci do 12 roku życia wjeżdżające do Polski z rodzicem, który ma negatywny wynik testu lub jest zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Zwolnienie z kwarantanny dotyczy także osób, które przeszły izolację z powodu zakażenia SARS-CoV-2, także izolację domową.

Kto jeszcze nie musi przechodzić kwarantanny? Osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu pełnego szczepienia przeciwko COVID-19.

Test na COVID-19

Test na COVID-19 najlepiej wykonać jak najwcześniej. W przypadku nałożenia kwarantanny przy przekroczeniu granicy Polski zostaje ona skrócona, gdy negatywny wynik zostanie wprowadzony do systemu informatycznego państwowej inspekcji sanitarnej. Warunkiem jest, żeby nastąpiło to nie później niż 48 godzin od przekroczenia granicy Polski.

Źródło : https://www.buksatravel.pl

Następny artykuł