Santorini w Grecji
Źródło: Obraz Michelle Raponi z Pixabay

Wakacje w Grecji – kiedy wypełnić Formularz Lokalizacji Pasażera

30 Lipca 2021

Grecja uprościła zasady wjazdu do kraju, Formularz Lokalizacji Pasażera można wypełnić w dowolnym momencie przed wyjazdem.

Warunki podróżowania do Grecji

Turyści udający się na urlop do Grecji muszą obowiązkowo wypełnić na stronie travel.gov.gr formularz Passenger Locator Form. Początkowo generowanie kodu QR przez system nie działało sprawnie, turyści otrzymywali go tuż przed wylotem i nie zawsze mieli jak okazać. Po apelu Polskich agencji turystycznych Grecja poprawiła funkcjonowanie systemu i kody wydawane są od razu, więcej o tym można przeczytać tutaj https://projektwypoczynek.pl/podroz-do-grecji-z-kodem-qr.

Nadal jednak należało wypełnić Formularz Lokalizacji Pasażera nie później niż 24 godziny przed przybyciem do Grecji, to ograniczenie zostało właśnie zniesione.

Formularz PLF Grecja

Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że turyści wybierający się na urlop w Grecji mogą wypełnić formularz PLF w dowolnym momencie przed wyjazdem czy wylotem. Znacznie ułatwia to podróżowanie do Grecji, choć nadal obowiązują aktualne zasady wjazdu do Grecji.

Wytyczne dla wyjeżdżających do Grecji zakładają, że do kraju mogą wjechać osoby posiadające zaświadczenie o szczepieniu w j. greckim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim lub rosyjskim. Przy czym od podania ostatniej dawki powinno upłynąć co najmniej 14 dni. Wjazd do Grecji zapewnia też okazanie negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19 wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed wyjazdem lub testu PCR zrobionego najwcześniej na 72 godz. przed podróżą.

Do Grecji wjechać mogą też osoby z dokumentem o statusie ozdrowieńca, który został wystawiony 30 dni po otrzymaniu pozytywnego wyniku. Dokument jest ważny 180 dni. Wszyscy udający się na wakacje w Grecji mogą też przedstawiać Unijne zaświadczenie COVID-19. Powyższe warunki wjazdu do Grecji obowiązują osoby, które ukończyły 12 lat.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł