Grecja, koty
Źródło: Obraz Bernfried Schnell z Pixabay

Wakacje w Grecji – Grecy liczą na lepszy rok w turystyce

21 Marca 2021

Agencja Informacyjna Reuters podaje raport z wystąpienia Ministra Turystyki Grecji Harry’ego Theocharisa pod hasłem „All you want is Greece”, dotyczącego otwarcia greckiej turystyki w 2021 roku.

Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych, turystyka, wakacje, Grecja

W raporcie Reutera dziennikarka Carolina Tagari poinformowała, że według danych Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych najgorszym rokiem dla turystyki na całym świecie był rok 2020.

Grecja, turyści, wakacje, wypoczynek

Grecję w roku 2019 odwiedziło rekordowe 31,3 mln turystów, w roku 2020 7,4 mln. Dla przykładu liczba wyjazdów z Niemiec do Grecji spadła o 70 %, z Wielkiej Brytanii o 62 %.
Grecja to jednak popularny kierunek wakacyjny i wciąż wile osób wybiera wakacje w Grecji. Reuters stwierdza, że tamtejsza gospodarka narodowa pomimo skrajnie niesprzyjających warunków w związku z pandemią uzyskała z turystyki wpływy w wysokości 4 miliardów euro.

Wakacje w Grecji

Minister Turystyki Grecji powiedział Reutersowi, że „w Grecji mile widziani są turyści, którzy zostali zaszczepieni, z wynikiem negatywnym w niedawnym teście lub wyzdrowieli z COVID-19 i mają przeciwciała”. Dodał, że choć w tej chwili nie widać trendu wzrostu rezerwacji bo na rynku panuje zastój, to szacuje wzrostu ruchu turystycznego do Grecji i liczy, że „w tym roku będziemy mieli lepszy rok niż rok wcześniej”.

Haris Theocharis pytany o wzrost liczby przypadków w czasie otwierania greckiej turystyki latem 2020 roku uznał, że krytyka pod tym adresem była bezpodstawna. Zaznaczył, że druga fala pandemii w Europie i niemal jednocześnie w Grecji miała miejsce pod koniec października i na początku listopada 2020. Dlatego zdaniem Ministra „turystyka nie miała z tym nic wspólnego.”
Na zakończenie rozmowy z Reuterem Theocharis powiedział, że rząd szuka równowagi pomiędzy obawami i wszystkimi czynnikami żeby dbać o obywateli. Ten rok jednak przynosi im więcej narzędzi.

Źródło https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł