Chorwacja Plitvice Wodospad
Źródło: Obraz Dongchan Park z Pixabay

Wakacje w Chorwacji bez kwarantanny

18 Kwietnia 2021

Chorwacja zwalnia z kwarantanny osoby z negatywnym testem PCR albo antygenowym, wykonanym nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem.

Chorwacja zwalnia z kwarantanny

Ozdrowieńcy i osoby z zaświadczeniem o przyjęciu pełnej dawki szczepionki na covid-29 również nie muszą iść na 10-dniową kwarantannę po przyjeździe do Chorwacji.

Warunki podróżowania do Chorwacji

Zwolnione z kwarantanny są również dzieci do 7go roku życia pod opieką rodziców lub opiekunów, którzy spełniają kryteria zwolnienia z jej odbycia. Decyzja Państwowego Sztabu Ochrony Cywilnej Republiki Chorwacji z dnia 15 kwietnia 2021 roku potwierdza te warunki przyjazdu do Chorwacji turystów z Unii Europejskiej.
Podróżni przybywający do Chorwacji na dłużej niż 10 dni i mający jedynie test antygenowy, muszą go powtórzyć do 10 dni od wykonania poprzedniego.
Turyści nadal powinni zgłaszać się w aplikacji EnterCroatia.
Te wytyczne dotyczące podróży do Chorwacji mogą się jednak zmienić w związku z ewentualną zmianą sytuacji epidemicznej.

Wypoczynek w Chorwacji

Słoneczne wakacje w Chorwacji to marzenie wielu osób. Ten popularny kierunek turystyczny i atrakcyjne miejsce wypoczynku stara się ułatwić turystom podróżowanie.
Dlatego Chorwacja jako jedna pierwszych zaczęła szczepienie pracowników branży turystycznej. Rozpoczęły się w połowie kwietnia i maja dotyczyć 70 tys. osób. W planach i przygotowaniu jest także program szczepień dla najemców prywatnych, który obejmie 90 tys. osób.
Dodatkowo Ministerstwo Turystyki we współpracy z regionami chce utworzyć punkty z testami antygenowymi i PCR, w możliwie największej liczbie miejscowości turystycznych.
Wyjazd i wakacje w Chorwacji powinny być więc bezpieczniejsze i oferować turystom udogodnienia związane z zachowaniem zasad epidemicznych. Wypoczynek i Chorwacja mają szansę znów być dostępne dla podróżujących.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł