Sozopol w Bułgarii
Źródło: Obraz Stana Apostolova z Pixabay

Wakacje w Bułgarii – udany sezon lato 2021

14 Sierpnia 2021

Po bardzo nieudanym sezonie 2020, lato 2021 w Bułgarii okazuje się być bardzo udane.

Dobry sezon letni w Bułgarii

Zeszłoroczny sezon letni w Bułgarii był jednym z najgorszych dla tego kraju. Przez cały rok 2020 Bułgarię odwiedziło zaledwie nieco ponad 2,5 mln. turystów z zagranicy, w roku 20219 było ich aż 9,3 mln. Latem 2020 wakacje w Bułgarii wybrało tylko 750 tys. zagranicznych gości.

Sezon lato 2021 jak dotąd wygląda znacznie lepiej, minister turystyki Bułgarii Stella Baltov poinformowała, że w lipcu w miejscowych kurortach było o 83 % zagranicznych turystów więcej nić poprzedniego roku. Na sierpień planowane jest przyjęcie 1,5 mln gości. Urlop w Bułgarii najczęściej wybierają turyści z Rumunii, Polski, Ukrainy, Czech oraz Turcji.

Bułgaria a koronawirus

Ponieważ w ostatnim czasie w Bułgarii przybywa sporo nowych przypadków zakażenia koronawirusem, media zaczęły informować o ewentualnych restrykcjach dla zwiększenia bezpieczeństwa. Ministerstwo zdrowia Bułgarii zdementowało oficjalnie te wiadomości informując, że na razie nie ma przesłanek do wprowadzania obostrzeń. Zależnie od dalszej sytuacji, być może zaczną się one jednak pojawiać.

Bułgaria – warunki wjazdu

Wakacje w Bułgarii wiążą się z pewnymi wymogami dotyczącymi wjazdu do kraju. Z obowiązku wykonania testu są zwolnione osoby posiadające Unijny Certyfikat COVID, certyfikat w j. angielskim potwierdzający pełne zaszczepienie lubzaświadczenie o statusie ozdrowieńca. Pozostali turyści powyżej 12 roku życia udający się na wypoczynek do Bułgarii muszą obowiązkowo wykonać test RT-PCR najdalej 72 godziny przed przyjazdem lub antygenowy na 48 godzin przed przyjazdem.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł