Bieszczady - Tarnica Bukowe Berdo
Źródło: Obraz jarekgrafik z Pixabay

Centrum Turystyki i Sportu Bieszczad-Ski – wakacje w Polsce

13 Września 2021

W Bieszczadach powstaje nowe Centrum Turystyki i Sportu Bieszczad-Ski. Obiekt ma być całorocznym miejscem wypoczynku, otwarcie zaplanowano jeszcze w tym sezonie zimowym.

Nowa stacja narciarska w Bieszczadach

Prace budowlane nad stacją narciarską prowadzone są od roku w Wańkowej w gminie Olszanica. Centrum Turystyki i Sportu Bieszczad-Ski to inwestycja warta 20 mln zł. Samorząd Olszanicy pozyskał je ze środków rządowych i gminnych, celem jest zamienienie popegeerowskich terenów w miejsce służące rekreacji, aktywności i wypoczynkowi turystów.

Bieszczady – gdzie pojechać

Centrum Bieszczad-Ski będzie obiektem całorocznym. Zimą turyści wybierający się na urlop w Bieszczadach będą mieli do dyspozycji kilometrowy wyciąg narciarski z czteroosobową kolejką krzesełkową i 400-metrowy wyciąg talerzykowy. Planowany jest system naśnieżania i monitoringu oraz budynki obsługi górnej i dolnej stacji. Latem na turystów będzie czekać czterolinowa, najdłuższa w Polsce i jedna z dłuższych w Europie tyrolka.

Na terenie Centrum powstaje budynek użyteczności publicznej z punktem gastronomicznym, będzie tam wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i zaplecze sanitarne. W pobliżu ma stanąć hotel w Bieszczadach z 50 miejscami noclegowymi.

Centrum Turystyki i Sportu Bieszczad-Ski będzie otwarte w tym sezonie zimowym, ma to być najnowocześniejsza stacja narciarska w woj. podkarpackim. Zapowiada się więc kolejna górska atrakcja turystyczna i ciekawe miejsce na wakacje w Polsce lub weekendowy wyjazd w góry.

Gdzie się wybrać na wakacje w Polsce

Bieszczady to idealne miejsce, żeby zaplanować wyjazd w góry. Są to góry jedyne w swoim rodzaju i bardzo wyjątkowe. Rzeźba terenu jest niezwykle interesująca, występuje tu ogromna mnogość roślinności oraz duża liczba zwierząt. Jest to świetne miejsce na wakacje w Polsce, szczególnie na urlop w górach.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł