Malediwy morze i plaża
Źródło: Obraz David Mark z Pixabay

Malediwy – czy można lecieć na wakacje

27 Lipca 2021

Malediwy stawiają na szczepienia pracowników branży turystycznej i podają statystyki podróżującym na Malediwy na specjalnej stronie.

Bezpieczne wakacje na Malediwach

Statystyki dotyczące zaszczepionych pracowników turystyki na Malediwach można sprawdzać na specjalnej mikrowitrynie, którą opracowała Organizacja promocji Malediwów – Visit Maledivies. Strona podaje informacje o postępach w szczepieniu mieszkańców i pracowników turystyki. Są tam też publikowane działania podejmowane dla zapewnienia bezpieczeństwa turystom oraz promowane atrakcje turystyczne na Malediwach. Jest to część kampanii „Jestem zaszczepiony”.

Kampania „Jestem zaszczepiony” została zainaugurowana na Malediwach w kwietniu, po decyzji na początku roku o jak najszybszym zaszczepieniu szczególnie pracowników branży turystycznej. Do końca czerwca 96 % z nich otrzymało co najmniej jedną dawkę, 70 % jest w pełni zaszczepionych.

Kampania ma zwrócić na to uwagę turystów, a nowa strona ma wzmocnić ten przekaz i promować Malediwy jako bezpieczny kierunek wakacyjny. Wczasy i wakacje na Malediwach to jednak kilka warunków związanych z wjazdem.

Aktualne zasady podróżowania na Malediwy

Warunki wjazdu na Malediwy to wymagany test na COVID-19 RT-PCR. Nie akceptowane są testy antygenowe. Test RT-PCR powinien być wykonany maksymalnie na 96 godzin przed wylotem, licząc od wykonania do startu samolotu. Obowiązek dla podróżujących na Malediwy dotyczy wszystkich z wyjątkiem dzieci do 1 roku życia. Negatywny wynik testu na koronowirusa jest warunkiem wejścia na pokład samolotu na Malediwy.

Zasady podróżowania na Malediwy zakładają pewne warunki, które musi spełnić zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Zaświadczenie z laboratorium uznawanego na Malediwach w języku angielskim powinno zawierać :

nazwę i charakter laboratorium wykonującego test,
dane osoby testowanej,
datę i godzinę testu,
informację o negatywnym wyniku testu na COVID-19.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/

Następny artykuł