Port w Vallettcie
Źródło: Obraz M W z Pixabay

Przedłużenie wakacji weekend na Malcie i wczasy na Majorce

31 Sierpnia 2021

Sezon jesienny w turystyce to idealny czas na przedłużenie wakacji. Sprawdzamy gdzie pojechać jesienią na słoneczny urlop.

Weekend na Malcie

Wakacje jesienią warto zaplanować w cieplejszym miejscu, najlepiej oferującym atrakcje turystyczne i to z bezpośrednim połączeniem z Polski. Malta to dokładnie taka propozycja na przedłużenie wakacji jesienią.

Wyspy Maltańskie to atrakcyjny kierunek wakacyjny zapewniający i beztroski wypoczynek i możliwość obejrzenia wielu atrakcji turystycznych. Na wakacje na Malcie można wybrać się bezpośrednimi lotami z Polski. Podróż trwa zaledwie 2,5 do 3 godzin, więc jest to idealne miejsce na weekendowy wyjazd. Oprócz relaksu na plaży czy nurkowania, Malta oferuje wiele atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć na Malcie?

  • Valletta – stolica Malty, najmniejsza w Europie i wpisana na listę UNESCO, z uroczymi uliczkami, zabytkami i restauracjami oraz widokiem na morze.
  • Vittoriosa, Senglea i Cospicua – miasta sąsiadujące z Vallettą z Ogrodami, Fortami, historycznymi Bramami i Kościołami.
  • Mdina – malutkie Ciche Miasto otoczone murami, dostępne tylko dla pieszych turystów.
  • Błękitna Grota – kolejna atrakcja na Malcie, jaskinia w skale z pięknym kolorem okolicznej wody.
  • Wyspa Gozo – z plażami, jaskiniami i zabytkami, historyczną Cytadelą, Katedrą Wniebowzięcia i Bazyliką.

Wczasy na Majorce

Gdzie pojechać na wakacje jesienią? Hotelarze na Majorce chcą oferować nawet do 40 % rabatu na sezon jesienny. Dotyczy to sieci hotelowych Melia, Iberostar, Riu i Barcelo Sezon jesienny na Majorce ma być wydłużony do końca listopada. Majorka to lazurowe morze, piękne góry i czyste powietrze. Są tu przepiękne plaże, urocze zatoczki, efektowne klify i punkty widokowe. To wręcz idealne miejsce na wczasy jesienią.

Na wakacje jesienią również Grecja i Turcja chcą zaoferować turystom atrakcyjne ceny.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł