rock-5352025_1920
Źródło: Image by Dimitris Vetsikas from Pixabay

Wakacje na Cyprze bez testów i kwarantanny dla zaszczepionych

28 Kwietnia 2021

Turyści z Unii Europejskiej od 10 maja wjadą na Cypr bez testów i kwarantanny. Goście muszą okazać, że zostali zaszczepieni wymaganą ilością dawek.

Wypoczynek na Cyprze

Cypr od 10 maja uznaje szczepionki Sputnik V i szczepionki zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków jako uprawniające do podróży na wyspę. Turyści zaszczepieni pełną ilością dawek nie będą poddawani testom ani kwarantannie.

Szczepienie nie jest warunkiem koniecznym do wyjazdu na Cypr. Umożliwi ono Republice zaktualizowanie procedur bezpieczeństwa oraz zaproponowanie wytycznych dla zaszczepionych turystów.

Wakacje w pandemii

Przed podróżą na Cypr turyści powinni przesłać na platformę Cyprus Flight Pass skan zaświadczenia w języku angielskim o zaszczepieniu przeciw COVID-19. Należy też podać szczegółowe informacje związane ze szczepieniem. Służby straży granicznej w kraju wylotu są odpowiedzialne za weryfikację autentyczności zaświadczenia.

Republika Cypryjska zastrzega sobie prawo do zrobienia testów wśród pasażerów rejsów wybranych losowo, również zaszczepionych przeciw COVID-19. Te osoby również są zobowiązane do przestrzegania i stosowania się do wszystkich pozostałych procedur dotyczących bezpieczeństwa.

Wakacje na Cyprze

Wyjazd na Cypr to marzenie bardzo wielu osób. Ta malownicza i słoneczna wyspa przyciąga turystów z całej Europy. Zaszczepieni turyści mogą od 10 maja wybrać się na wypoczynek na Cyprze bez dodatkowych testów i niekomfortowej kwarantanny. Dzięki temu, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, podróżni na Cyprze będą mogli cieszyć się atrakcjami turystycznymi czy delektować się wypoczynkiem na plaży. Wakacje na Cyprze w takiej formie to ciekawa propozycja na lato 2021.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł