plaża nad morzem
Źródło: Obraz Artur Wilk z Pixabay

Wakacje w Polsce – urlop latem 2021 nad morzem

1 Czerwca 2021

Panująca sytuacja i obostrzenia dotyczące wjazdu do wielu państw na świecie sprawiają, że wypoczynek w Polsce nad morzem cieszy się sporą popularnością.

Wypoczynek w Polsce

Wakacje w Polsce, szczególnie nad pięknym Bałtykiem, z powodzeniem mogą konkurować z wyjazdami za granicę. W naszym kraju są liczne i popularne atrakcje turystyczne, a także urocze, mniej znane miejscowości wypoczynkowe i plaże. Gdzie wybrać się na urlop w Polsce latem 2021? Miejsc dla miłośników wypoczynku nad wodą i wakacji nad Bałtykiem jest dużo.

Pomorze Zachodnie – wypoczynek nad Bałtykiem

Pomorze zachodnie ma 160 km, sięga od Koszalina po wyspę Uznam. Wakacje nad Bałtykiem można tu spędzić w znanych, mniejszych miejscowościach wypoczynkowych jak Dźwirzyno, Pobierowo, Dziwnów, Rewal czy Mrzeżyno. Najpopularniejsze są jednak Świnoujście i Międzyzdroje. Można też zwiedzać Woliński Park Narodowy lub wybrać wycieczki nad Zalew Szczeciński i do Szczecina, Kołobrzegu czy Koszalina.

Wakacje nad Bałtykiem – Pomorze Środkowe

Pomorze Środkowe obejmuje 200 km pomiędzy Mielnem a Łebą. Teren obfituje w miejscowości wypoczynkowe, szerokie plaże, duże wydmy i przybrzeżne jeziora, często są to rezerwaty przyrody. Wakacje nad Bałtykiem można spędzić w Ustce, Mielnie czy Serbinowie lub znanym kurorcie Rowy. Łeba oferuje słynne ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, a Darłowo zamek książąt pomorskich.

Pomorze Wschodnie

Wakacje nad polskim morzem na Pomorzu Wschodnim obejmują teren od Łeby po koniec półwyspu helskiego. Jastrzębia Góra ma wysokie wybrzeże klifowe, znane są Chałupy, Karwia i Władysławowo z atrakcjami. Można wybrać się na wycieczki do Trójmiasta i na zwiedzanie Kaszub.

Wypoczynek nad morzem – Mierzeja Wiślana

Najbardziej znane miejsce na wakacje nad Bałtykiem to Krynica Morska z wieloma ośrodkami wypoczynkowymi i licznymi atrakcjami. Jest tutaj też wiele mniejszych miejscowości turystycznych, także przy wjeździe na Mierzeję. W drugiej części Zalewu Wiślanego można zwiedzić Frombork czy Tolmicko lub wybrać dłuższą wycieczkę do Elbląga i rejs po Kanale Elbląsko Ostródzkim.

Jak widać miejsc na urlop w Polsce i wakacje nad morzem jest dużo, można wybrać wypoczynek na plaży lub korzystać z wielu atrakcji turystycznych.

Źródło : www.r.pl

Następny artykuł