jezioro na Mazurach
Źródło: Obraz thonatos z Pixabay

Wakacje w Polsce – wypoczynek na Mazurach latem 2021

1 Czerwca 2021

Sytuacja na świecie i obostrzenia związane z wjazdem do wielu krajów powodują, że wiele osób wybiera wypoczynek w Polsce, w tym wakacje na Mazurach.

Wypoczynek w Polsce

Wakacje w Polsce mogą być nie mniej atrakcyjne niż zagraniczne wycieczki. Polska ma do zaoferowania turystom i urlopowiczom wiele ciekawych miejsc, zarówno popularnych jak i mniej znanych. Gdzie wybrać się na wakacje w Polsce latem 2021? Propozycji dla osób lubiących wakacje nad wodą jest sporo, od lat popularnością cieszą się Mazury i Pojezierze Augustowskie.

Wakacje na Mazurach

Kraina Wielkich Jezior to wyjątkowo piękna atrakcja turystyczna. Turyści wybierający wypoczynek w Polsce chętnie udają się na urlop na Mazury.

Zainteresowaniem urlopowiczów cieszą się Mikołajki. To miasto wypoczynkowe leży między jeziorami Mikołajskim i Tałty. Teren znany jest z niezwykłej przyrody, dlatego jest tu wiele szlaków wodnych, rowerowych i pieszych.

Kolejne popularne miejsce na wakacje na Mazurach to Mrągowo nad jeziorem Czos. Atrakcją jest coroczny Piknik Country, można tu też podziwiać uroki polskich jezior.

Na wypoczynek na Mazurach dla miłośników żeglarstwa idealne będzie Giżycko nad jeziorami Niegocin i Kisajno, można też zwiedzić poniemiecką Twierdzę Boyen. Z kolei zamki krzyżackie można obejrzeć odwiedzając Kętrzyn i Ryn, a w okolicy Gierłoży Wilczy Szaniec.

Wypoczynek nad polskimi jeziorami

Wakacje na Pojezierzu Augustowskim też cieszą się popularnością zaraz po wypoczynku na Mazurach. Jest tu dużo przepięknych jezior, które łączy Kanał Augustowski.

Miasto Augustów z rejsem po jeziorze Necko to dobre miejsce na urlop latem 2021, tak jak spokojna miejscowość wypoczynkowa Studzieniczna. Nad jeziorem Gieret leżą Giby, nad jeziorem Pomorze Kukle. Atrakcją turystyczną jest na Pojezierzu Augustowskim Wigierski Park Narodowy.

Jak widać na wakacje nad jeziorem w Polsce można wybrać wiele przepięknych miejsc, które oferuje Kraina Tysiąca Jezior. Nic dziwnego, że wakacje na Mazurach i wypoczynek na Pojezierzu Augustowskim cieszą się popularnością.

Źródło : www.r.pl

Następny artykuł