Malta - przystań na wyspie
Źródło: Obraz Free-Photos z Pixabay

Wakacje na Malcie od 1 czerwca

24 Maja 2021

Malta stopniowo otwiera gospodarkę, od 1 czerwca chce także otworzyć kraj dla turystów.

Luzowanie obostrzeń na Malcie

Od niedawna sklepy i obiekty usługowe na Malcie rozpoczęły ponowną działalność. Najbliższe dwa tygodnie mają przynieść złagodzenie kolejnych restrykcji i obostrzeń oraz następne luzowania. Postęp w programie szczepień sprawił, że możliwe staje się stopniowe otwieranie gospodarki. Ponad połowa dorosłych mieszkańców Malty otrzymało do 25 kwietnia przynajmniej jedną dawkę szczepionki, a 20 % także drugą. Malta to pierwszy kraj, który umożliwił przystąpienie do szczepienia dla całej populacji.

Bezpieczne wakacje

Dyrektor generalny Maltańskiego Urzędu Turystyki Johann Buttigieg powiedział, że wszystko wskazuje na możliwość przyjazdu na Maltę pierwszych zagranicznych turystów 1 czerwca 2021r. Wtedy Malta będzie mogła ponownie przywitać gości.

Republika Maltańska od kilku miesięcy w ramach Planu Odbudowy Turystyki Tourism Recovery Plan, pracuje nad ponownym uruchomieniem sektora turystycznego. Plan ma zapewnić organizatorom wycieczek, hotelom i turystom bezpieczne wakacje. W ramach planu Maltański Urząd Turystyki Malta Tourism Authority przygotował wiele programów, które mają temu służyć. Dzięki temu wypoczynek na Malcie to mają być zarówno bezpieczne wakacje, jak i możliwość wyjazdu na długo wyczekiwany urlop na wyspach maltańskich.

Wypoczynek na Malcie

Ten malowniczy archipelag wysp na Morzu Śródziemnym to wymarzone wakacje dla wielu osób. Ciepły klimat, błękitne wody i słoneczne plaże przyciągają wielu turystów. Słońce świeci tu 300 dni w roku, a stolica Valletta jest najsłoneczniejszym miastem w Europie.

Nie dziwi więc fakt, że wakacje na Malcie cieszą się ogromną popularnością, i ze jest to wyjątkowa atrakcja turystyczna. Wygląda na to, że od 1 czerwca będzie można znów wybrać wypoczynek na Malcie i że mogą to być bezpieczne wakacje.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł