włoska uliczka
Źródło: Obraz Peter H z Pixabay

Wakacje we Włoszech od maja

24 Maja 2021

Maj to moment, w którym Włochy otwierają się na turystów. Ten atrakcyjny kierunek turystyczny można odwiedzić z zielonym paszportem.

Zielony paszport

Komisja Europejska zamierza uruchomić podróżowanie z paszportem covidowym. Zielony paszport ma pomóc w swobodnym i bezpiecznym przemieszczaniu się w ramach państw Unii Europejskiej podczas pandemii. Paszport covidowy może mieć formę papierową lub cyfrową, kod QR ma gwarantować jego autentyczność.

Zielony paszport ma zaświadczyć, że osoba wyzdrowiała z COVID-19, posiada test PCR lub antygenowy z wynikiem negatywnym albo otrzymała szczepienie przeciw COVID-19.

Wyjazd do Włoch

Paszport covidowy umożliwi zagranicznym turystom wyjazd do Włoch, Włosi zaplanowali otwarcie się na gości w maju. Premier Włoch Mario Draghiego uważa, że po otwarciu kraju zacznie przyjeżdżać tu więcej turystów aniżeli do tego czasu.

Turystyka jest dla Włoch bardzo istotną gałęzią gospodarki, wpływy z tej branży wynosiły 13 % PKB przed pandemią, w 2020 roku jedynie 7 %. Przychody z turystyki w roku 2019 to 236 mld euro, w zeszłym roku spadły o 51 %.

Premier chce, aby zasady podróżowania do Włoch były proste i jasne, aby podróżni z zagranicy mogli przyjeżdżać bezpiecznie i tak się też czuć. Mario Draghiego zachęca w rozmowie z „Frankfurter Allgemeine Zeitung” do rozpoczęcia rezerwacji na wakacje we Włoszech.

Wakacje we Włoszech z zielonym paszportem

Paszport covidowy ma zapewnić swobodne poruszanie się po Włoszech, niezależnie od strefy, w której znajduje się region. Turyści muszą jedynie potwierdzić, że są ozdrowieńcami, otrzymali pełną dawkę szczepionki lub mają negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany do 48 godz.

Włochy to piękny i w znacznej części ciepły kraj z bogatą historią. Na wypoczynek we Włoszech można wybrać słoneczne plaże lub zwiedzanie wyjątkowej architektury i różnych atrakcji turystycznych albo turystykę górską.

Wygląda na to, że można już zacząć planować wakacje we Włoszech, wybór miejsca wypoczynku i ofert Biur Podróży jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie wymarzone wakacje.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł