Skrzyczne
Źródło: Obraz Marcin Mieluch z Pixabay

Wakacje w Polsce – gdzie wybrać się na urlop w górach

1 Czerwca 2021

Obostrzenia dotyczące wjazdu do różnych państw sprawiają, że Polacy lubiący góry chętnie wybierają wakacje w Polsce.

Wypoczynek w Polsce

Wakacje w Polsce wcale nie muszą dostarczać mniej wrażeń niż wypoczynek za granicą. Nasz kraj może poszczycić się wieloma atrakcjami turystycznymi, bardziej lub mniej znanymi górskimi szlakami i kurortami. Gdzie pojechać na wakacje latem 2021? Miłośnicy wypoczynku w górach znajdą w Polsce wiele ciekawych miejsc.

Wakacje w górach w Beskidzie Śląskim

Beskid Śląski leży najdalej na zachód jeśli chodzi o polską część Karpat. Teren obfituje w miejscowości i szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności.

Znana miejscowość wypoczynkowa to Szczyrk u podnóża Skrzycznego, czyli największego wzniesienia regionu. Można dostać się tam wyciągiem, są też górskie szlaki, niedaleko znajduje się jezioro Żywieckie.

Na wakacje w górach można też wybrać Wisłę łączącą się ze Szczyrkiem przez Przełęcz Salmopolską. Miasto ze skocznią jest znane dzięki skokom narciarskim.

Obok położony jest Ustroń oraz Brenna, kolejna miejscowość wypoczynkowa w górach. Beskid Śląski to też Bielsko-Biała oraz Cieszyn.

Wypoczynek w górach w Beskidzie Śląskim można połączyć z odwiedzeniem sąsiedniego Beskidu Żywieckiego, słynącego z koronkarstwa, jest tu między innymi znany Koniaków i Miłówka.

Wypoczynek w Beskidzie Sądeckim

Ta część Karpat Zachodnich obejmuje teren między dolinami Kamienicy, Muszynki, Mochnaczki i Przełęczy Tylickiej, a Dunajcem.

Najbardziej znana jest tu Krynica Zdrój, atrakcją jest kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką z wieżą widokową.

Na wakacje w górach można wybrać Piwniczną Zdrój, wieś Tylicz o ciekawej zabudowie lub Muszynę ze spływem wzdłuż Popradu. Jest tu też zabytkowy Nowy Sącz, na wypoczynek w górach sprawdzą się też Jasło i Gorlice.

Urlop w górach – Karkonosze

To najwyższe pasmo Sudetów o 50 km długości położone przy granicy. Atrakcje turystyczne sprawiają, że jest to popularne miejsce na wakacje w górach.

Najbardziej znany jest Karpacz z murem pruskim oraz drewnianym Kościołem Wang. Obok jest najwyższy szczyt Karkonoszy Śnieżka, można też odwiedzić Karkonoski Park Narodowy. Atrakcja turystyczna to ruiny Zamku Chojnik i miasto Kowary.

Na urlop w polskich górach można też wybrać Świeradów Zdrój lub Szklarską Porębę i szlak na szczyt Wielki Szyszak.

Źródło : www.r.pl

Następny artykuł