Zatoka Kotorska w Czarnogórze
Źródło: Obraz pixelRaw z Pixabay

Wakacje w Czarnogórze z dowodem zaszczepienia lub negatywnym testem

27 Sierpnia 2021

Od końca lipca Czarnogóra wprowadza różne, codzienne obostrzenia. Od 24 sierpnia dotyczą one także wjazdu do kraju. Zasady wjazdu do Czarnogóry zakładają przedstawienie dowodu zaszczepienia lub negatywnego wyniku testu.

Do Czarnogóry z testem lub dowodem zaszczepienia

Pod koniec lipca władze Czarnogóry zabroniły organizowania imprez masowych, wydarzeń kulturalnych i dyskotek w zamkniętych przestrzeniach.

Kolejne obostrzenia w codziennym funkcjonowaniu wprowadzono na początku sierpnia. Do obiektów gastronomicznych wstęp mają wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy i osoby z negatywnym wynikiem testu PCR.

Pogarszająca się sytuacja epidemiczna poskutkowała także tym, że Czarnogóra od 24 sierpnia wprowadziła obostrzenia związane z wjazdem na jej teren.

Aktualne warunki podróżowania do Czarnogóry

Turyści, którzy wjeżdżają do kraju, także na wakacje w Czarnogórze, od 24 sierpnia muszą okazać zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu. Może być to też negatywny wynik szybkiego testu antygenowego na COVID-19 wykonanego najdalej 48 godzin przed wyjazdem lub testu PCR na COVID-19 wykonanego nie prędzej niż na 72 godziny przed podróżą.

Turyści wjeżdżający do Czarnogóry bez tych dokumentów, będą kierowani na 14-dniową kwarantannę. Uzyskanie negatywnego wyniku testu PCR może skrócić kwarantannę do sześciu dni od wjazdu do Czarnogóry.

Jak widać wakacje w Czarnogórze wiążą się z pewnymi obostrzeniami dotyczącymi wjazdu i wymogami także już podczas pobytu w kraju.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł