morze i skały
Źródło: Obraz Dimitris Vetsikas z Pixabay

Wakacje na Cyprze bez testów na koronawirusa

19 Czerwca 2021

Od połowy czerwca podróżując na Cypr nie ma potrzeby okazywania negatywnego wyniku testu na covid-19, co ogłosiło tamtejsze Ministerstwa Zdrowia.

Wyjazd na Cypr

Na podstawie danych z Europejskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zakaźnym, cypryjski rząd od lutego wpisuje poszczególne kraje zależnie od sytuacji epidemicznej na trzy listy : zieloną, pomarańczową lub czerwoną. Przynależność do kategorii może się dynamicznie zmieniać w związku z rozwojem lub wygaszaniem pandemii.

Najnowsza ocena pokazuje, że Polska znalazła się w zielonej kategorii, dlatego polscy turyści na wakacje na Cyprze mogą polecieć bez konieczności okazywania po przylocie negatywnego wyniku testu PCE na obecność koronawirusa. Z Unii Europejskiej oprócz Polski na zielonej liście są Malta i Rumunia, spoza Islandia, Australia, Nowa Zelandia, Singapur, Arabia Saudyjska, Korea Południowa i Izrael. Podróżni nie tylko nie muszą okazywać wyniku tekstu, nie muszą też na Cyprze odbywać obowiązkowej kwarantanny.

Wakacje na Cyprze

Wyjeżdżając na wakacje na Cyprze dobrze wiedzieć, że na lotnisku wyrywkowo mogą być wykonywane testy. Jednak decyzje tamtejszego rządu i tak sprawiają, że urlop na Cyprze jest dużo lepiej dostępny niż dotychczas. Ten malowniczy kraj przyciąga turystów piękną pogodą, błękitną wodą i wieloma atrakcjami turystycznymi. Kierunek wakacyjny Cypr to świetny wybór na wakacje i sezon Lato 2021.

Turyści z Polski wciąż muszą rejestrować się przy użyciu aplikacji Cyprus Flight Pass.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł