Petra w Jordanii
Źródło: Obraz LoggaWiggler z Pixabay

W Jordanii nie odbędziemy kwarantanny mając negatywny test na Covid-19

5 Lutego 2021

Wszyscy turyści podróżujący do Jordanii nie będą musieli odbywać kwarantanny. Jednak aby uniknąć przebywania w samoizolacji każdy podróżny musi posiadać podczas kontroli granicznej negatywny wynik testu PCR.

Test taki należy wykonać na 72 godziny przed podróżą. Na lotnisku każdy podróżny powyżej 5 roku życia musi wykonać kolejny test - jego koszt to 40 $. Na wynik tego testu należy zaczekać do 48 godziny w miejscu swojego zakwaterowania.

Każda osoba przyjeżdżająca do Jordanii musi posiadać ubezpieczenie z klauzulą pokrywającą koszty leczenia COVID-19, brak takiego ubezpieczenia grozi mandatem w wysokości 10 000 dinarów jordańskich, czyli około 50 000 zł.
Obowiązkowe jest zainstalowanie aplikacji na urządzeniu Mobilnym (Amman Mobile APP) przez każdego podróżnego oraz wypełnienie deklaracji dotyczącej stanu swojego zdrowia ze strony: http://www.carc.jo/en/

Pasażerowie, którzy na 14 dni przed przylotem do Jordanii przebywali na terytorium Wielkiej Brytanii nie są uprawnieni do wjazdu na teren Królestwa Jordanii.

Zarówno przylatujący jak i wylatujący z Jordanii zobowiązani są do przestrzegania zaleceń sanitarnych (noszenia masek, rękawiczek, dezynfekcji rąk, zachowania odstępu), pod rygorem kary w wysokości 20-50 JOD.

Źródło: wiadomosciturystyczne.pl; www.gov.pl

Następny artykuł