Brama brandenburska
Źródło: Obraz Achim Scholty z Pixabay

Urlop w Berlinie – co warto zobaczyć w Niemczech

19 Lipca 2021

Niemcy przygotowały ofertę dla turystów świadomych ekologicznie, którzy podczas urlopu preferują zwiedzanie miejsc, które charakteryzują się autentycznością.

Niemiecki atrakcje - pomysł na urlop w Niemczech

Niemcy stawiają na odpowiedzialną i świadomą turystykę. Pomysły na urlop w Niemczech to propozycja na wypoczynek, który nie szkodzi środowisku i lokalnej społeczności. Turyści świadomi ekologicznie poczują się w Niemczech wyjątkowo dobrze, w każdym landzie i mieście znajdą atrakcje w stylu „slow” i „no waste”.

Regiony i miasta w Niemczech przygotowały ofertę dla turystów, dzięki której urlop będzie przyjemny i bezpieczny, a wypoczynek odpowiedzialny. Możliwość doświadczenia autentyczności odwiedzanych miejsc to zaleta wakacji w Niemczech.

Wakacje w Niemczech

Co oferują turystom Niemieckie miasta? Pomysły na urlop w Niemczech to ogrom możliwości. Wakacje w mieście w tym kraju to świadomy i odpowiedzialny wypoczynek. Dużo hoteli dba o zrównoważony rozwój i oszczędność mediów oraz ochronę środowiska i stawia na lokalną żywność i producentów. Niektóre niemieckie miasta mają ekologiczne programy turystyczne.

Urlop w Niemczech to też opcja zielonego transportu, jak choćby programy zwiedzania na różnych statkach pływających po rzekach oraz możliwość korzystania z komunikacji miejskiej. Wiele hoteli oferuje dla turystów wykupujących noclegi w Niemczech karty rabatowe na zniżki w komunikacji publicznej i przy wstępie do niektórych atrakcji. Oprócz odkrywania zabytków można odpocząć w miejskich parkach.

Co warto zobaczyć w Berlinie

Pomysł na urlop w Niemczech dla miłośników wakacji w mieście i zwiedzania to Berlin.

Atrakcje Berlina można odwiedzić samodzielnie lub w zorganizowanej grupie. Wycieczki po Berlinie oferują miejsca z naciskiem na zrównoważony rozwój, ekologiczne kuchnie, piękne ogrody i różne warsztaty. Niektóre wycieczki to nawet wizyty w mieszkaniach przedsiębiorców prowadzących firmy z troską o środowisko i poszanowaniem społeczności lokalnej.

W przerwach wycieczki po Berlinie można zjeść wegańskie lody czy brunch i zrobić zakupy ento. W Berlinie jest mnóstwo targów i sklepów z lokalnymi, autentycznymi produktami.

Circular Economy Tour

Ciekawa propozycja na zwiedzanie Berlina to projekt Circular Economy Tour. Tworzą go ludzie, którzy zabiegają o zmiany przyczyniające się do dążenia w kierunku przyszłości bardziej zrównoważonej, bez odpadów, nadprodukcji oraz z naciskiem na zwiększanie relacji międzyludzkich.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł