Roztocze
Źródło: Obraz Francik Woło.... z Pixabay

Festiwal Turystyki Rowerowej na Roztoczu

22 Czerwca 2021

„Festiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic” odbędzie się w dniach 14-28 sierpnia, jego celem jest promocja Roztocza i aktywnej turystyki rowerowej.

Turystyka rowerowa na Roztoczu

Festiwal Turystyki Rowerowej jest wspólnym wydarzeniem województw Lubelskiego i Podkarpackiego, zorganizowanym przez tamtejsze Organizacje Turystyczne i Powiat Lubaczowski. Celem jest promocja marki Roztocza jako atrakcyjnego kierunku turystycznego do aktywnego wypoczynku. Współpraca podmiotów działających na obszarze krainy Roztocze ma wspomóc jej rozwój gospodarczy, aktywna turystyka rowerowa ma zapewnić miłośnikom jednośladów możliwość realizacji pasji.

Na konferencji podpisano oficjalne porozumienie, poinformowano również o pracach podjętych przez oba województwa nad opracowaniem oraz wdrożeniem strategicznego dokumentu „Program dla Rozwoju Roztocza”.

Festiwal Turystyki Rowerowej – „Roztocze bez granic”

Aktywna turystyka górska na Roztoczu dostępna jest przez cały czas, Festiwal Turystyki Rowerowej będzie jej centralnym wydarzeniem.

Festiwal „Roztocze bez granic” to 2 imprezy główne i 5 towarzyszących.

1. Rajd Rowerowy na trasie Lubaczów – Tomaszów Lubelski odbędzie się 14 sierpnia.

2. Rajd Rowerowy na trasie Janów Lubelski – Horyniec-Zdrój odbędzie się od 27-28 sierpnia.

Towarzyszące atrakcje Festiwalu odbędą się 16-22 sierpnia na terenie podkarpackiej części Roztocza oraz 23-26 sierpnia na terenie lubelskiej części Roztocza.

„Festiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic” to element współpracy od 2019r. województw podkarpackiego i lubelskiego przy tworzeniu wspólnej marki turystycznej ROZTOCZE. Dotychczas zostały certyfikowane Miejsca Marki Roztocze, obiekty noclegowe, agroturystyczne i gastronomiczne oraz inne atrakcje turystyczne regionu.

W tym roku turystyka rowerowa jest celem promocji, a aktywny wypoczynek na Roztoczu to okazja do podziwiania lokalnego piękna i wyjątkowej przyrody.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł