Wzgórze Tumskie
Źródło: Obraz jarko7 z Pixabay

Odpocznij na Mazowszu – rusza sezon turystyczny

21 Czerwca 2021

Sezon turystyczny na Mazowszu na lato 2021 został uroczyście otwarty w piątek 18 czerwca na płockich bulwarach na plaży.

Sezon turystyczny na Mazowszu

Inauguracja sezonu turystycznego odbyła się na bulwarach w Płocku, udział wziął w niej marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik, który na konferencji prasowej zaznaczył, że turystyka, hotelarstwo i turystyka biznesowa mają dla regionu duże znaczenie. Mazowsze odczuło w 2020 roku skutki pandemii, turystów było o 58 % mniej, a w hotelach o około 80 % mniej gości. Marszałek wyraził nadzieję, że polepszająca się sytuacja wpłynie na lesze wyniki w branży turystycznej w 2021 roku.

Rozpoczynając sezon turystyczny na Mazowszu marszałek i przedstawiciele sektora turystycznego zachęcali do wypoczynku w regionie, promując Mazowsze na urlop czy weekendowy wypad.

Po konferencji odbył się spacer po Płocku, uczestnicy odwiedzili Wzgórze Tumskie, Bazylikę Katedralną, Małachowiankę najstarszą w Polsce szkołę, Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie i Katedrę Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

Płocka LOT od 12 lat organizuje spacery po Płocku w każdy weekend, w czwartki będą koncerty muzyki kameralnej na rynku.

Promocja Mazowsza

Sezon turystyczny 2021 na Mazowszu związany jest z działaniami promocyjnymi dla turystów krajowych. Kontynuowana jest zeszłoroczna kampania „Odpocznij na Mazowszu”, która służy zachęceniu miejscowych i nie tylko turystów do odwiedzenia Mazowsza.

Dla gości rodzinnych i seniorów na sezon letni na Mazowszu przygotowano publikacje, czyli tak zwane niemapy – kreatywne przewodniki, jest wersja online. Ma być to inspiracja do poznawania regionu dzięki nietypowym atrakcją.

Atrakcje Mazowsza

Mazowsze zapewnia wyjątkowo ciekawe miejsca i dobre jedzenie. Region oferuje niezwykłe zabytki, urzekające krajobrazy, szlaki rowerowe i piesze oraz wyśmienitą kuchnię. Atrakcje turystyczne Mazowsza przyciągają gości miejscowych i z sąsiednich województw.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł