Kolejka na Kasprowy Wierch
Źródło: Obraz polityk z Pixabay

Odpowiedzialna turystyka górska w Tatrach

28 Lipca 2021

Tatrzański Park Narodowy i Polskie Koleje Linowe to organizatorzy akcji edukacyjnej #STACJAEDUKACJA na Kasprowym Wierchu.

Akacja - atrakcja w Tatrach

Przewodnicy w ramach akcji edukacyjnej STACJAEDUKACJA na Kasprowym Wierchu opowiedzą turystom o topografii i pogodzie górskiej, tatrzańskiej faunie i florze, ochronie przyrody i ciekawostkach o kolejce linowej. Kolej linowa na Kasprowy Wierch wozi turystów od 1936r.

Turystyka górska w Tatrach to popularna forma wypoczynku, organizatorom akcji zależy na edukacji turystów co do zachowania i respektowania zasad panujących w górach. Chodzi o lepsze poznanie i zrozumienie natury gór oraz zwiększanie świadomości w kwestii szanowania tatrzańskiej przyrody.

Wycieczka na Kasprowy Wierch

Wszyscy odwiedzający PKL Kasprowy Wierch mogą wziąć udział w akcji #STACJAEDUKACJA w górach, bez dodatkowych opłat, w ramach ceny biletu na Kasprowy Wierch. Przewodnicy w oznaczonych miejscach czekają na szczycie na turystów każdego dnia od 9:30 do 15:30. Przewodnicy są dobrze widoczni, mają pomarańczowe koszulki z nazwą akcji #STACJAEDUKACJA oraz logo TPN i PKL.

W planach jest oprowadzanie zainteresowanych turystów szczytem Kasprowego Wierchu przez przewodników i pokazanie tatrzańskiej przyrody. Akcja edukacyjna na Kasprowym Wierchu potrwa do końca września.

Tatrzański Park Narodowy

Wakacje w Tatrach są bardzo popularne, a kolejka na Kasprowy Wierch co godzinę zabiera na szczyt nawet ponad 300 osób. Dlatego akcja ma edukować i przygotować turystów do odpowiedzialnego zwiedzania Tatr i prawidłowego zachowania w górach z poszanowaniem cennych walorów przyrodniczych.

Uczestnicy akcji STACJAEDUKACJA w górach poznają zasady, które obowiązują na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dowiedzą się jak poradzić sobie przy różnych zdarzeniach i jakie mogą napotkać w górach trudności oraz na co zwracać uwagę na szlakach górskich w Tatrach.

Turyści na Kasprowym Wierchu poznają różne ciekawostki dotyczące Tatr i ich ukształtowania oraz informacje o gatunkach zwierzą i roślin, które występują tylko w Tatrach. Goście spędzający wakacje w Tatrach mogą zadawać przewodnikom pytania, opowiedzą im o różnych szczegółowych ciekawostkach dotyczących zwierząt czy przyrody i samych Tatr.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł