Pliki
Źródło: Obraz Ag Ku z Pixabay

Turystyka a ustawa covidowa – przedłużona ważność voucherów

23 Marca 2021

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przygotowało projekt nowelizacji ustawy covidowej. Zakłada on wydłużenie terminu realizacji voucherów i przesunięcie terminu na zwrot wypłat z Turystycznego Funduszu Zwrotów.

Niewykorzystane vouchery

Niewykorzystane vouchery to problem, o którym Wiadomości Turystyczne pisały parę tygodni temu. Dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Dominik Borek powiedział wtedy, że liczy na to, iż przedsiębiorcy znajdą jakieś rozwiązanie.
Istotą był zbliżający się koniec ważności obowiązywania voucherów. Dotychczas od czasu wystawienia vouchera jego ważność od pierwotnej daty wyjazdu wynosiła 12 miesięcy, czyli rok.
Touroperatorzy wprawdzie dawali możliwość zapłaty voucherami za wycieczki odwołane z powodu pandemii w kolejnych sezonach, także w 2022 roku. Jednak w przeciągu roku od otrzymania bonu trzeba było zawrzeć nową umowę. Ten termin zostaje przedłużony o następne 12 miesięcy.

Nowelizacja ustawy covidowej

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w nowelizacji do ustawy covidovej przedłuża czas ważności voucherów o rok. Dzięki temu vouchery będą ważne dwa lata. Klienci biur podróży przyjmujący voucher na imprezę turystyczną, która nie odbyła się z powodu pandemii, będą mogli go zrealizować przez następny rok.
Dzięki temu wycieczki i inne imprezy turystyczne Biura podróży mogą zaplanować bezpieczniej i w dogodnym dla klientów terminie.

Turystyczny Fundusz Zwrotów

Nowela ustawy covidowej obejmuje także problem zwrotu wypłat z Turystycznego Funduszu Zwrotów. Termin ma zostać wydłużony o osiem miesięcy.

Źródło http://www.wiadomosciturystyczne.pl
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Turystyczny Fundusz Zwrotów, vouchery, imprezy turystyczne

Następny artykuł